توضیحی در مورد فیلم تصاویر پخش شده در تلویزیون میدان آزادگان کرج

پنجشنبه پیش تلویزیون مستقر بر روی مجتمع تجاری نیمه‌کاره در میدان آزادگان کرج حدود یک ربع ساعت تصاویر ۳ک۳۰ پخش می‌کرد که با تماس مردم با ۱۱۰ از ادامه آن جلوگیری به عمل آمد. احتمالاْ کل این ماجرای جالب ناشی شده از یک اشتباه بوده. مثلاْ کامپیوتر متصل به این تلویزیون روی screen saver رفته و عکسهای پوشه My picture را تک تک نشان می‌داده. ایجاد دردسر احتمالی برای مسؤل فنی تلویزیون مورد نظر و ترس فیلمبردار نوجوان که با واسطه‌ای فیلم را در اختیارم گذاشت٬ مانع از انتشارش بود ولی بعد از برخورد قضائی صورت گرفته و جمع‌آوری تلویزیون مذکور و گذشت یک هفته از ماجرا مورد اول رفع شد و دیشب فیلم را بعد از یک هفته در یوتیوب آپلود کردم تا امروز توضیحاتش را در وبلاگ بنویسم. (فیلم با ریپورت تبرج شکنان بخاطر تصاویر مس تهجن؟ از یوتیوب حذف شد! برای دانلود می‌توانید از انتهای این مطلب اقدام کنید.)

امروز عصر که فیدریدر را چک می‌کردم به اخباری مثل این برخورد کردم که باعث شد فکر کنم تعلل بیش از حد خبر را سوزاند: فیلم ردوبدل شده در وبلاگها و …

در ادامه خبر خواندم که

این فیلم که تقریبا 40 ثانیه است، توسط چند جوان با موبایل گرفته شده است و به نظر می‌رسد این افراد خود اقدام به دستکاری و انتقال این تصاویر به تلویزیون مذکور کرده باشند؛ چرا که قبل از پخش این تصاویر یکی از این افراد می‌گوید فیلم برداری را شروع کرده و منتظر پخش تصاویر مستهجن است و به همراه و یا همراهان خود می‌گوید مراقب پلیس باشند

اول گفتم چه جالب فیلم آنها هم ۴۰ ثانیه‌ای است. بعد که اتهام خبرگزاری مذکور را خواندم به فیلمبردار حق دادم که بترسد ولی وقتی جمله آخر را خواندم متوجه شدم این داستان‌پردازیها مربوط به فیلمی است که من آپلود کرده بودم. سریع رفتم یوتیوب را بررسی کردم و دیدم کلی بیننده داشتهد. بلافاصله لینکهای برتر روز بالاترین را چک کردم دیدم بله! «پروفسور»ی زحمت لینک آن را کشیده و در قسمت نظرات به داستان‌پردازی پرداخته!

خبرسازی جهان نیوز برای زیادتر کردن پیاز داغ ماجرا به دروغ نوشته «قبل از پخش این تصاویر یکی از این افراد می‌گوید فیلم برداری را شروع کرده و منتظر پخش تصاویر مس تهجن است…» و برمبنای جمله‌ای که خود به فیلم افزورده اتهامی سنگین را می‌زند.

امیدوارم مأموران نیروی انتظامی به اندازه نویسنده آن خبر رویا پرداز نباشند که باور کنند «تیمی» این کارها را کرده باشند و فقط ۴۰ ثانیه از آن را (آن هم از آن زاویه و با ترس و لرز) فیلم گرفته باشند

دانلود فیلم با فرمت 3GP (مناسب برای موبایل) [۷۰۰ کیلو بایت]
دانلود فیلم با فرمت MP4 (مناسب برای پخش کننده‌های قابل حمل) [۱/۵ مگابایت]
دانلود فیلم با فرمت MPG (مناسب برای کامپیوتر) [۴ مگابایت]

لینک این مطلب در بالاترین

*چند دقیقه بعد متوجه شدم که خبرسازی جهان نیوز خبر و اتهام واهی‌اش را دقیقاْ از روی نظرات کاربران یوتیوب و بالاترین (از جمله کسی که این فیلم را به عنوان فیلم دوست دانشجویش در بالاترین لینک کرده بود) ساخته و پرداخته کرده! اتهام به بچه‌هائی که فقط یک اتفاق جالب از زیر دستشان در نرفته!

**برای بعضی از دوستان این تصور پیش آمده که من خودم فیلمبردار بودم. ورای این قضیه که صدای مستند فیلم حداقل ۱۰ سال از من جوانتر می‌زند٬ من در تمام عمرم فقط یک بار کرج بودم آنهم از ایستگاه مترو چشم بسته بردنم و آوردنم و من اصلاْ نمی‌دانم این میدان آزادگان کجاست. متأسفانه هیچ فیلم دیگری هم منتشر نشده که از اتهام همدستی مبرا شوم!

***خوشبختانه اتهام رفع شد و کار به توبه‌نامه ما نکشید!

4 thoughts on “توضیحی در مورد فیلم تصاویر پخش شده در تلویزیون میدان آزادگان کرج

  1. بابا ای ول .. امیدوارم فردا پس فردا فیلم سک[…] آخوندهای […] رو بندازن رو اون نوع تلویزیون ها..
    ——————
    وحید: فکر نمی‌کنم دیدنش لطفی داشته باشه‌! آرزوی کوچک و غیرمؤدبانه‌ای دارینها (;

  2. اگه فیلم به قول آقای وحید 15 دقیقه بوده گرفتن فیلم 40 ٍانیه ای با موبایل نباید عجیب باشه!!!!