فیل سواری

از۲۰ روز پیش که اینجا بروز نشده٬ روزی ۳ بار با عنوان «صبح به خیر»٬ «ظهر به خیر» و «عصر به خیر» به مسؤلان «وزارت فرهنگ و فپلتر اسلامی» ایمیل می‌زدم که چرا سعی کردید جلوی دسترسی کاربران ایرانی را به آدرس من بگیرید٬ بالاخره این نصیبم شد:

با سلام
آدرس دامنه اینترنتی شما از جانب مخابرات مسدود نگشته و دستور انسداد از ” کمیته تعیین مصادیق پایگاه های غیر مجاز اینترنتی” دارد.
در صورت تمایل به اعتراض، درخواست اعتراض خود را همراه با مشخصات کامل صاحب دامنه شامل: نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی و شماره تلفن ثابت و همراه برای ما ایمیل نمایید تا اعتراض شما به کمیته ارسال گردد…

و ۶ بندی که زیرش در توضیح چگونگی ارایه مدارک آمده بود.

وقتی متن ایمیل را به دوستی نشان دادم با خواندن همین قسمت بالا با چنان لحن غلیظ و کشداری فعل امر مصدر «آمدن» را صرف کرد که فکر انجامش را از سر بیرون کنم! از آنجایی هم که مایل به تغییر نام دامین نیستم سعی کردم که با اضافه کردن www سد مذکور را ازمیان بردارم ولی در مورد همه ISPها جواب نداد٬ بنابراین به حالت قبل برگشتم به امید چاره‌ای دیگر!

در همین مدت پوسته فعلی را آماده کردم که بهینه‌سازیش برای فارسی ۲ ساعت ولی اضافه‌کردن امکاناتش ۲ هفته طول کشید. البته حاصل کار روی لوکال بهتر و زیباتر بود (حواسم به طولانی شدن لیست این کنار نبود و از حجم کدها هم برای سبکتر شدن باید کم کنم)

دیدگاه بسته شده است