اشراقی بودن

اوائل امسال پستی داشتم با این تیتر: خاطره‌ای علمی-کاربردی در بیت امام! که به خاطره‌ای مشترک از دو منبع مختلف از بیت امام می‌پرداخت.

زهرا اشراقی
منبع این عکس را بخوانید

خانم «زهرا اشراقی» یکی از نوه‌های زیباروی امام خمینی محبت کردند (و ضمن تشکر از چیزی که «دقت نظر» خواندند) توضیح دادند که مشترک بودن آن خاطره ناشی از همکلاسی بودن ایشان با خانم طباطبائی (همسر سید احمد خمینی) در آن زمان است.

محمد رضا خاتمی و زهرا اشراقی
منبع

شاید ذکر این قضیه خالی از لطف نباشد که همسر محمد رضا خاتمی (رئیس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس تاریخ‌ساز ششم) به گفته خودش یکی از وبلاگ‌نویسان ایرانی است که بدون فاش کردن هویت واقعی‌اش می‌نویسد. (یعنی کدام یک از زهراهای ویلاگستان است؟)

علی اشراقی

اگر گمان می‌کنید که فقط علی اشراقی بود که ردصلاحیتش به عنوان نوه امام در انتخابات مجلس جنجالی شد باید به آرشیو شش سال قبل برگردید تا جنجال خواهرش را ببنید. نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۳ مصاحبه‌ای از وی منتشر کرد با عنوان «دختر انقلاب ایران با چادر مبارزه می‌کند»:

مصاحبه نیویورک تایمز با زهرا اشراقی

زهرا اشراقی زنی است با چشمان میشی و ابروانی کاملا پیراسته و موی اندکی های لایت شده که در وزارت کشور درباره بهبود امور زنان کار می‌کند.

متاسفانه چادر را به زور به زنان تحمیل کرده اند. چه در مکان های دولتی، چه در مدرسه دخترم.

چادر یک لباس سنتی ایرانی بود اما به سمبل انقلاب تبدیل شد و حالا مردم برای آن حرمتی قائل نیستند. من فقط به خاطر وضعیت خانوادگی‌ام چادر سر می‌کنم.

با آنکه پدر بزرگش موسیقی را مانند تریاک مخدر دانست زیرا مردم را بی‌غیرت می‌کند، زهرا اشراقی می‌گوید که در خانه گاه آواز می‌خواند و می‌رقصد. می‌گوید نمی‌توانم حس‌هایم را خفه کنم.

اکنون امید خود را به اصلاحات سیاسی در ایران در برابر محافظه کاران ازدست داده است. آشکارا برادر شوهرش را محکوم می‌کند که: سرعت آقای خاتمی لاک پشتی است.

به نوشته الناسکیولینو در جایی که آیت الله خمینی چادر را پرچم انقلاب خوانده است این حرفها بوی طغیان می‌دهد.

«بازتاب» این مصاحبه را به نقل از یکی از نزدیکان خانم اشراقی تکذیب کرد و نوشت که این یک گفتگوی خصوصی در یک مجلس زنانه بوده که کاملا مخدوش شده به چاپ رسیده.

یک دیدگاه برای “اشراقی بودن