تبدیل عکس به متن

خلاصه
این فایل ۳۴۸ کیلو بایتی را دانلود کنید. بدون نیاز به نصب آن را اجرا کنید. به آن عکس بدهید و هم‌شکلش متن ساده یا رنگی با فرمت txt یا html تحویل بگیرید. نرم افزار ASCII Generator dotNET v0.9.6 باز متن بوده و کپی رایت آن به Jonathan Mathews تعلق دارد.

پیشنهاد
اندازه فونت را در نرم‌افزار مذکور روی یک قرار دهید در عوض اندازه عکس را روی حداکثر (۹۹۹) تنظیم کنید.

می‌توانید حاصل را در Notepad یا هر واژه‌پرداز دیگری نیز ببینید ولی فونت را با فونت نرم‌افزار که به صورت پیش‌فرض Lucida Console است یکی انتخاب کنید و برای دقت بیشتر اندازه آن را ریز کنید. (یک)

مثال
عکس صفحه اول سایت رهبر تصویری از محیط نرم افزار

تصویر سمت راست عکسی از صفحه اول سایت رهبر جمهوری اسلامی است. تصویر سمت چپ محیط نرم‌افزار را نشان می‌دهد. در این تصویر هم عکس سیاه و سفید و هم رنگی کاملا از کاراکترهای متنی در کنار هم تشکیل شده. نسخه سیاه و سفید این عکس متنی را می‌توانید اینجا ببینید. (سعی کنید با موس سطرها  را انتخاب کنید.)

باربط نوشت
هرچقدر سایت امام خمینی ضعیف طراحی شده و حتی از Next به جای معادل فارسی آن استفاده شده، سایت leader.ir از زیباترین و کارآترین طراحی میان سایتهای فارسی برخوردار است. با توجه به اینکه آیت‌الله خامنه‌ای سایت شخصی خودشان را هم دارند کاش دامین leader با توجه به شخصیت حقوقی رهبر طراحی می‌شد نه شخصیت حقیقی. یعنی فضائی مساوی برای پرداختن به رهبر قبلی و رهبر(ان) بعدی هم پیش‌بینی می‌شد.

مثال دیگر: نسخه متنی عکس خودم

پی‌نوشت: حق کشف متعلق به نوید است!

11 thoughts on “تبدیل عکس به متن

 1. تو چی‌کار کردی عکست این‌قدر خوشگل شده؟ حروف اصلا معلوم نیست!
  من هرکاری می‌کنم این مدلی نمیشه.
  پاسخ:
  همونطور که پیشنهاد کردم. اندازه فونت رو در نرم‌افزار روی ۱ گذاشتم. یعنی ریزترین حد ممکنه.
  و در قسمت سایز عکس (گوشه بالا سمت چپ) ۹۹۹ رو تایپ کردم که متناسب با اون خودش عرض عکس رو حساب کرد. یعنی بزرگترین اندازه ممکنه. برای همین خیلی به عکس شبیه شده

 2. یادم رفت بگم، رنگی هم نمیشه که!

  پاسخ:
  برای ذخیره کردن باید از منوی File گزینه …Svae As رو انتخاب کنید.
  شما یک بار باید انتخاب کنید که می‌خواهید خروجی رنگی باشد یا سیاه و سفید.
  و در زیر آن هم انتخاب می‌کنید که خروجی متن باشد یا عکس.
  یعنی چهار حالت می‌تونایند ذخیره کنید:
  ۱. متن سیاه و سفید (مثل مثالهای بکاربرده شده در این وبلاگ)
  ۲. متن رنگی
  ۳. عکس سیاه و سفید (از همین حروف عکس می‌گیرد
  ۴. عکس رنگی

  متناسب با انتخاب شما در در مرحله آخر ذخیره کردن فورمتهای مختلف قابل دسترس خواهد بود.
  من با فرمت Xhtml ذخیره کردم. می‌شود با فورمت txt ذخیره کرد ولی باید دقت کنید وقتی با Notepad باز می‌کنید حتما فونت را ریز کنید و نوع آن را با فونت برنامه موقع تبدیل یکی انتخاب کنید.
  فونت برنامه به صورت پیش‌فرض Lucida Console است.
  همین مثال اول را با فورمت xhtml ولی رنگی هم ذخیره کردم. ولی پردازش نهائی با کامپیوتر قوی من چندین دقیقه طول کشید و حاصل ۱۲ مگابایت بود. چون فقط ۱۶۶ هزار کلاس رنگ برای CSS تعریف کرد.

 3. درود وحید جان
  فقط خواستم بگم که اینو 4 – 5 باد دانلودش کردم ولی هربار که خواستم اجراش کنم ارور میده و اجرا نمیشه :( ارورشم اینه :
  —————————
  .NET Framework Initialization Error
  —————————
  CWINDOWSMicrosoft.NETFrameworkv2.0.5072mscorwks.dll could not be loaded
  —————————
  OK
  —————————

  پاسخ:
  این یعنی برای راه‌اندازی این نرم افزار روی کامپیوتر شما باید .NET Framework 2.0 مایکروسافت از قبل نصب بوده باشد که اینطور نبوده. ابتدا آن را از اینجا یا از روی CD نصب کنید سپس برنامه را اجرا کنید.

 4. مرسی وحید جان.
  اون چهار حالت ذخیره رو که می‌گی، برای من فقط سه تاش فعاله و اون بخش رنگی‌اش هست اما فعال نیست. حالا این کارهایی رو که گفتی می‌کنم ببینم چی می‌شه. بازم ممنون.

 5. با سلام و تشکر به نظر میرسد این نرم افزار برای افراد نابینا بسیار مفید باشد اما وقتی خواستم آن را اجرا کنم از ما پس ورد یا همان کلمه عبور میخواست بفرمائید چگونه آن را اجرا کنیم منتظر ایمیل شما هستم

  پاسخ:
  قطعا اشکال از جای دیگری در سیستم شماست چون این فایل برای اجرا نیاز به کلمه عبور ندارد.

 6. واقعا موندم چی بگم. آدمی به حد ترسویی و بزدلی تو ندیده بودم تو عمرم.
  هرکی تو رو از قبل میشناخته میدونه من چی میگم. نه به اون مطالب و لینک هایی که برضد دولت و رِژیم به اشتراک میذاشتی که نهایتا هم به همین خاطر فیلتر شدی و نه حالا که اومدی و از سایت رهبری به عنوان زیباترین و کاراترین سایت فارسی یاد میکنی. تا دیدی اکانت فرندفیدت رو فیلتر کردند ترسیدی که یه وقت نکنه دنبالت بیافتند و پیدات کنند.
  ای خدا چقدر زود آدمها رنگ عوض میکنند!!!