گردابت را گردباد نبَرد عموجان!

این روزها دیدن «مشترک گرامی…» از شنیدن «مشترک مورد نظر…» خیلی بیشتر شده. وقتی اصل بر مسدود شدن همه آدرسهای اینترنتی است مگر اینکه خلافش ثابت شود بی‌نیازترین کاربران اینترنتی هم به دنبال نرم‌افزاری خواهند گشت که معمولی‌ترین صفحات اینترنتی را برایشان باز کند.

حتما خبر داری که رسانه‌ای فارسی زبان که با بودجه رسمی CIA آمریکا از اروپا برنامه پخش می‌کند به داد کاربران ایرانی رسیده و در راستای کمک به جریان آزاد اطلاع رسانی نرم‌افزاری را تهیه کرده و در اختیارشان قرار داده. ولی این را هم می‌دانی که رسانه‌ای که تو دشمن می‌دانی و برانداز می‌خوانی با این کار چه قدرت اطلاعاتی برای شنود فعالیتهای اینترنتی و کشف پسوردهای کاربران ایرانی پیدا کرده؟ این از دستآوردهای کوتاه مدت گردابت بود. (دستآوردهای بلند مدت را اینجا بخوان: عمو جان گردابی که درست کردی همه مون را غرق خواهد کرد!)

***

به اسم مبارزه با بی‌اخلاقی جلوی دسترسی به وبلاگهای اجتماعی را هم گرفتی. وبلاگهائی که خوانندگانش حداکثر به دایره نویسندگان وبلاگهای دیگر محدود می‌شد را چنان دیدی که گویا درصد کاربرانی که اینترنت را ابزار تفریح و وقت گذرانی نمی‌بینند از اعشار درآمده!

یعنی این اصل برایت مسلم نیست که مبارزه با گردباد اطلاع رسانی سرانجام خوشی ندارد؟ نمی‌دانی برای مؤثر شنیده شدن باید صدای (رسانه) قابل اعتماد داشته باشی که مخاطب را جذب کنی نه اینکه سعی کنی صدای بقیه را خفه کنی! برای دانستنش حتی لازم نیست تاریخ خوانده باشی عمو جان!

4 thoughts on “گردابت را گردباد نبَرد عموجان!

  1. من این وسط موندم از برنامه استفاده کنم یا نه!‌یعنی کل پسووردامون رو هوا می ره!‌؟ واقعا خاک بر سر این احمقا کنن!‌سایت لانچپد اوبونتو رو هم آخه بلاک کردن!‌

    پاسخ:
    از نظر تئوری امکانش هست ولی خب خیلی بعیده که کسی انگیزه پیدا کردن پسورد من و شما در سایتهای مختلف رو داشته باشه.
    به هرحال چه این برنامه چه برنامه‌های دیگه همیشه توصیه شده برای لاگین کردن به سایتهای مهم و مالی به هیچ وجه ازشون استفاده نشه ولی بقیه کارهای اینترنتی و سایتهای خبری رو راه می‌ندازه.
    اگر فکر می‌کنید آدرسی مثل سایتی که مثال زدین به اشتباه بسته شده ایمیل بزنید خیلی جدی پیگیر می‌شن و بازش می‌کنند.