از «مرگ بر» تا «صبر بر»

سایت قلم متعلق به ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی اقدام به انتشار تصاویری تحت عنوان «تصاویر منتشر نشده از سید» نموده. (گویا تأکید روی سید بودن تأثیر تبلیغاتی دارد)

روی همه این تصاویر جمله‌های متفاوتی هم درج شده (احتمالا همگی از خود «میرحسین») از جمله این عکس با جمله:

«در رابطه با آمریکا باید صبر کرد»

صبر بر آمریکا

یکی از بازدیدکنندگان نکته سنج سایت که عکس بالا را به صورت بریده نشده در آرشیو خودش داشت طی توضیحاتی آن را منتشر کرد. (به همین خاطر سایت قلم نیز مجبور شد عکس کامل را هم قرار دهد)

مرگ بر آمریکا

رسانه‌های وابسته به اصولگرایان (اصول که چه عرض کنم، کسانی که به خصلت ثابت بودن کلیه عقاید و مواضع طی سالیان افتخار می‌کنند) این ماجرا را فرصتی برای تخریب «میرحسین موسوی» دانسته و او را متهم به مصلحت‌اندیشی و تجدید نظر در مواضع انقلابی کردند.

ولی اساسا «مصلحت‌اندیشی و تجدید نظر در آرای گذشته» (صرف نظر از اینکه شرایط هم تغییر کرده یا نه) نکته‌ای منفی است که اتهام نام بگیرد؟ از «مرگ بر» به «صبر بر» رسیدن پیشرفت است یا پس‌رفت؟

شاید جواب را بتوان در متن تخریبی زیر که خبرگزاری دولتی برنا (شبکه خبری جوانان ایران اسلامی) به عنوان «خبر» ماجرای بالا علیه «میرحسین موسوی» کار کرده دید (تأکید از من):

یقینا ملت ایران با مشاهده چنین تناقضات آشکار غیرقابل توجیه که تنها مصرف انتخاباتی دارد سکوت ننموده و عاملان رویکردهای منفعلانه در برابر استکبار جهانی را به زباله دان تاریخ خواهند فرستاد.

اگر ملت ایران حتی فکر کردن به «رابطه با آمریکا» را خیانت به خود فرض کرده و عاملانش را به زباله‌دان تاریخ خواهد فرستاد پس این شعار برای کدام جمعیت «مصرف انتخاباتی» دارد؟

وقتی کاندیداهای انتخابات پیش‌رو وعده حذف گشت ارشاد را دادند هم مسؤلان برآشفتند که بیش از نود و خورده‌ای درصد از مردم موافق این طرح هستند و چند درصد باقی‌مانده هم از این ناراضی هستند که برخورد با بدحجابان آن طور که باید شدید نیست و این شعارها مصرف انتخاباتی دارد.

با توجه به آمار بالا هم گویا بدحجابان جزء جمعیت کشور نیستند که درصدی شامل خودشان شده باشد ولی پس این شعارها برای چه جای اینکه ضدتبلیغ شوند «مصرف انتخاباتی» دارند؟

اینها اعترافند یا معنای واژه‌ها عوض شده؟

11 thoughts on “از «مرگ بر» تا «صبر بر»

 1. زنده باد. خوب بود:

  ««ولی اساسا «مصلحت‌اندیشی و تجدید نظر در آرای گذشته» (صرف نظر از اینکه شرایط هم تغییر کرده یا نه) نکته‌ای منفی است که اتهام نام بگیرد؟ از «مرگ بر» به «صبر بر» رسیدن پیشرفت است یا پس‌رفت؟»»

 2. حرف تمام کاندیدا ها رو که یه مروری می کنی می بینی که ما چقدر آدمهای ساده ای باید باشیم که گول این عوامفریبی ها رو بخوریم . یکی نیست بگه آقایون مگه صداقت چه ایرادی داره که حتی حاضر نیستید یه بارم شده امتحانش کنید

 3. اعتراف هستند، معنای واژه ها هم عوض شده. بیش تر سعی در مصادره به مطلوب هر چیز هستش..از اون موقعی که احمدی نژاد از آزادی 360 درجه گفت و موی جوانان تا این گشت ارشاد و خبر دیروز مبنی بر لزوم برقرای رابطه با آمریکا تا همین چند ماه.

 4. وحید عزیز و محترم سلام

  بسیار متشکرم از لطفی که به من داری و قابل می دانی نوشته های من را گاهی لینک کنی. امیدوارم موفق و خوش و سالم و شاد باشی.

  با تقدیم احترام
  محمد (ققنوس)

 5. وقتی کشوری مانند امریکا از انور دنیا می اید وچندین کشور را اشغال و به خاک و خون می کشاند و بعد از چندین سال زجر و کشتار و شکنجه های وحشتناکی که ما تنها ذره ای از انرا می دانیم وزیر خارجه ی خود را با وقاحت کامل به عراق می فرستد تا به اقای نوری مالکی نخست وزیر عراق که با خواست مردم سرکار امده است بگوید که بایدظرف 24 ساعت دولت را به رژیم بعثی برگرداند.ایا با کشوری با چنین منطقی باید روابط چگونه باشد؟ایاصبر؟ایا سازش؟قضاوت با شما

 6. ببخشید من یه سوال مهم داشتم ،آیا میر حسین آقا سیده یا با اون میرش مردم شیعه رو گول زده؟
  اگه سید نیست و از رنگ مقدس سبز داره سوءاستفاده می کنه نفرین اولیا و انبیاء دنبالشه.

  پاسخ:
  ایشون سید هستند ولی رنگ هم مگه مقدس می‌شه؟
  یعنی اگر سید نبودن نمی‌تونستند مثل کاندیداها دیگه رنگ تبلیغاتی اعلام کنند؟

 7. مرگ بر مردم ایران که باز هم گول نظام را خوردند و پای صندوق های رای رفتند،مرگ بر من که با چشمان خود مردم خاموش بیدار گشته را دیدم که فقط برای رای دادن به آقای میر حسین امده بودند و حال که مبینیم چنین مردم را احمق فرض کرده اند و هنوز زنده ام.مرگ بر ما ،درود بر خامنه ای […] اما زیرک ،درود بر دزد دروغکوی نیم متری

 8. همتون خفه شین دروغگو های آشغال.
  همتون دروغ می گین.رییستونم همون آشغال دروغ گوی متقلب رذل پسته.

 9. وقتی کم میارید سایتا رو فیلتر می کنین
  با باطوم میریزید سر مردم
  تقلب می کنید
  دروغ می گین
  خاک بر سر رذلتون بی شرفای وطن فروش