زهرا رهنورد

مطلب قبلیم مخصوصا قسمت «رهنورد»ش واکنشهائی به همراه داشت که ترغیب شدم کمی بیشتر از ایشان بدانم. به هرحال نقش وی در میزان آرای «میرحسین» به عنوان اولین زنی که دوشادوش شوهرش در مبارزات انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران حضور دارد انکار ناشدنی است. همانطور که در ادامه خواهید دید وی همواره به عنوان اولین زن شایسته ریاست جمهوری و وزارت مطرح بوده و حتی او را تئوریسین دولت احتمالی «میرحسین» می‌دانند.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

متوجه شدم

از روی عکسی که مربوط به مراسم تودیع وی از ریاست دانشگاه الزهرا بود متوجه شدم که فلسفه پوشیدن این روسری گلگلی و پیراهن جین‌نما هرچه هست به انتخابات پیش رو ربطی ندارد.

متوجه شدم که اگر در تاریخ تولد وی بین سایتهای مختلف اختلاف هست در قرآن محوری بودن زندگیش شکی نیست. گویا انس و علاقه عجیبی به این کتاب دارد و پژوهشهای زیادی در موردش انجام داده طوری که بخاطر عجین بودن زندگیش با آن لقب «خادم القرآن» را به او دادند.

زهرا رهنورد

متعجب شدم

ولی اینها چیزهائی نبود که باعث تعجب من شد. در واقع اعتماد به نفس بالایش وقتی برایم قابل توجیه شد که اینها را خواندم:

زهرا رهنورد متولد ۱۳۲۴ دکترای علوم سیاسی دارد وی ریاست دانشگاه الزهرا را بر عهده داشته‌است. از رهنورد به عنوان هنرمندی که در مجسمه سازی شهرت یافته نام می برند. رهنورد پیش از انقلاب در رشته مجسمه سازی دانشکده هنرهای زیبا تحصیل کرد و  به عنوان اولین زن کشور به مقام استادی (فول پروفسوری) دست یافت. از این استاد دانشگاه، هنرمند و نقاش تاکنون بیش از 30 جلد کتاب و چندین مقاله در مباحث تئوری هنر، زنان و علمی سیاسی به چاپ رسیده است.

سایت قلم

زهرا رهنورد

زهرا کاظمی (رهنورد) پیش از انقلاب در رشته مجسمه سازی دانشکده هنرهای زیبا تحصیل کرده و از شاگردان پرویز تناولی بوده است.[نیازمند منبع]

مجسمه «نرگس عاشقان» اثر او (۱۳۷۳) در میدان مادر تهران نصب شده است.

ویکی‌پدیا

زهرا رهنورد

پروفسور زهرا رهنورد برای جامعه علمی، سیاسی و روشنفکری ایران یک نام شناخته شده است. نام او با دین، هنر، زنان، جوانان و روشنفکری مسلمان گره خورده است. بر این اساس وقتی او را برای یک گفت وگو دعوت می کنم، نیک می دانم به راحتی می توانم ریز ترین پرسش ها را در این حوزه ها با او در میان بگذارم؛ از زنان تا بحث دموکراسی. از حجاب زنان و جوانان تا موسیقی راک و جاز. زهرا رهنورد که درجه علمی اش فول پروفسور رشته هنر است، تاکنون بیش از 30 جلد کتاب در حوزه های گوناگون نوشته است. علاوه بر این نقاش و مجسمه ساز است و «تندیس مادر» در میدان محسنی از ساخته های این روشنفکر مسلمان است. پروفسور رهنورد به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با جوانان، زنان و سیاستمداران دارد نامش همواره به عنوان یکی از زنان شایسته برای نامزدی ریاست جمهوری یا اولین وزیر زن بعد از انقلاب مطرح بوده است. اما… مهندس میرحسین موسوی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همسر پروفسور رهنورد است. در صورت پیروزی موسوی از رهنورد به عنوان تئوریسین دولت بعدی یاد می شود. جهت گیری نظرات رهنورد، تاییدی بر این نظر است. می گویید نه؛بخوانید.

روزنامه اعتماد – یکشنبه، 30 فروردین 1388 – شماره 1929

این دو مصاحبه مختلف با همشهری مربوط به چندین سال پیش از این است و می‌توان بدون ظن انتخاباتی آنها را خواند:

زهرا رهنورد

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۳ – شماره ۳۴۰۵

پاییز ۷۷ وقتی اولین زن رئیس دانشگاه کشور در رأس تنها دانشگاه زنانه دولتی ایران منصوب شد، کمتر کسی فکر می کرد این تصمیم اولین و آخرین اقدام در نوع خود باشد.زهرا رهنورد، در گذر تمامی این سالها؛ همچنان تنها زن رئیس دانشگاه کشور باقی مانده است. او که به ندرت حاضر به گفت وگو با یک روزنامه می شود و پیشنهاد ما را برای نخستین بار، در روز برگزاری مراسم تجلیل از خدمات علمی خود رد نمی کند، اما انجام مصاحبه را به وقتی دیگر موکول می سازد؛ … اتاق رئیس دانشگاه در طبقه دوم ساختمان ریاست در نزدیکی دانشکده روانشناسی «الزهرا» واقع است.

… عکاس روزنامه که دوربین را به دست می گیرد، اما رهنورد به هیچ وجه اجازه گرفتن عکس پرتره و انفرادی را مثل همه مصاحبه های دیگر به ما نمی دهد، در عوض ما را به گرفتن عکس دسته جمعی دعوت می کند.

«…من کلاً  نظام تک جنسیتی را در آموزش عالی توصیه نمی‌کنم….»

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۲ – شماره ۳۲۱۴

باید اذعان کنم برای من با همه کمبودها و کاستی هایی که در خود می شناسم داشتن این لقب، یعنی «خادم القرآن» یک موهبت الهی است.

خدایا، خداوندگارا تو به حقیر آن چنان تفضل کردی و عشق به قرآن و مصاحبت آن را به من عطا کردی و نمی دانم چگونه شکرگزار تو که مرا به زیباترین لقب، خادم القرآن مفتخر نمودی باشم. تحقیقات جدی قرآنی من از سال ۱۳۵۰ شروع شد و اولین و دومین کتاب قرآنی حقیر در سال ۱۳۵۴ چاپ شد و هر دو پس از یک هفته نایاب و به چاپ های بعدی رسید، بعدها غیر از تحقیقات موضوعی بر روی واژگان نیز تحقیق کردم و توانستم، متدولوژی خاصی را برای این گونه تحقیقات ابداع کنم.

* تاکنون چند جلد کتاب نوشته اید و چه مقالاتی را تحقیق کرده اید؟

– تاکنون ۱۸ جلد کتاب نوشته ام و در دوران تحصیل از سه رساله در فوق لیسانس و دکترا دفاع کرده ام که به نوعی مرتبط با قرآن بوده است و ده ها مقاله نیز در زمره این مطالعات است.

خواندن متن کامل مصاحبه بالا توصیه می‌شود.

زهرا رهنورد به روایتی در سال ۱۳۳۰ بدنیا آمده است. خلاصه‌ای از زندگی وی به عنوان یکی از مشاهیر علم و فرهنگ را می‌توانید در صفحه مخصوص به او در پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ایران شناسی بخوانید و همچنین صفحه‌اش در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها

***

پی‌نوشت: کسی نقطه تاریکی از زندگی شخصی یا اجتماعی وی سراغ ندارد؟ چیزی پیدا نکردم که متن بالا را متعادل کنم.

پی‌نوشت ۲: در پی سؤال بالا عده‌ای به بی‌حجابی وی در دوره‌ای قبل از انقلاب اشاره کردند که من هم شنیده بودم ولی چیزی نداشتم (ندارم) که به آن استناد کنم. نقطه ضعف هم نیست از نظرم چون کسی که با عقل و درک عقایدش را عوض می‌کند (انتخاب می‌کند یا حتی از ایمان به کفر می‌رسد) برایم از احترام بیشتری برخوردار است  نسبت به کسی که عقایدش را فقط از محیط به ارث می‌برد.

یک نفر هم به این اشاره کرد که مخالفین دولتی فیلمی از رقاصی وی با لباسهای آنچنانی دارند که جرئت انتشارش را ندارند! واضح است  که این دیگر شایعه‌ای بیش نیست که خود همان دولتیها پخش می‌کنند. چون اگر داشتند در پخشش درنگ نمی‌کردند. شاید هم نگران این هستند که با انتشارش به جای تخریب تبلیغ مؤثری کنند!

یادم هست دوره قبل هم یکی از کارگرهای ساختمانی که تازه از ولایت آمده بود چنان رگ غیرتش باد کرده بود که به مسؤلین فحش می‌داد بخاطر اینکه چطور اجازه دادند که کسی نماز نمی‌خواند و کافر هست و دشمن اسلام کاندیدای ریاست جمهوری شود. معین را می‌گفت! کسی که چند دوره وزیر رئیس‌جمهورهای مختلف جمهوری اسلامی ایران بوده و از مجلس شورای اسلامیش بارها رأی اعتماد گرفته! آری تخریب در این مملکت مؤثر است که کاندیداها به هم رحم نمی‌کنند.

164 thoughts on “زهرا رهنورد

 1. تنم لرزید ! افتخار میکنم به وجود چنین بانویی و شرمم آمد ازینکه تا کنون از او چیزی نمیدانستم…ممنون وحید جان به خاطر مطلب بسیار به جا و جالبی که نوشتی.. موفق باشی

 2. بازتاب: براي ايران

 3. این خانم [ح.ب] باز دوباره اینجا در و گهر پاشیده اند! نه جانم! آن چیزی که شما بعد از امدن به تهران شنیده ای نصف و نیمه شنیده ای! ایشان قبل از انقلاب مدتی روی بادی پینتینگ گویا کار کرده اند و شاید در روستای شما یک خانمی که سمت بالا دارد در کارهای کوچک اجرایی مثل رنگ پاشیدن روی ملت هم مشارکت کند اما در تهران اینطور نیست!

  وحید: نام فامیلی را من ویرایش کردم

 4. آقا وحید ترابخدا یه ته و تویی از دخترای موسوی در بیار من نت را زیر ورو کردم هیچی نیست . فقط یه جا رهنورد اشاره کرده 3 تا دختر داره که اهل هنر هستند.

 5. من دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه الزهرا بودم. اون موقع به توصیه خانم دکتر رهنورد برای ما نمایشگاه لباس برگزار میکردن تو دانشگاه و لباس های با رنگ های روشن رو تبلیغ میکردن بر عکس دانشگاه های دیگه. لباس های رنگ های روشن رو به قیمت ارزون تر به ما میفروختن. زمان دکتر رهنورد حراست دانشگاه هم حد خودشون رو نگاه می داشتن و زیاده روی نمی کردن.
  معاون های دکتر رهنورد با دانشجو ها خیلی خوب و با احترام برخورد می کردن. روز اول دانشگاه هم من توی راهرو های دانشکده می چرخیدم که یک چادری جلوم رو گرفت و پرسید مشکلی دارم؟ گفتم نه. پرسید ثبت نام کردم؟ گفتم بله. گفت از امروز که روز اول تا روز آخری که تو این دانشگاه هستی بدون که هر مشکلی داری در دفتر رییس دانشگاه و معاون هاش به روت بازه. بعد خودش رو معرفی کرد و فقط گفت من رهنورد هستم.
  من موسوی رو نمیشناسم ولی دکتر رهنورد انسان خیلی خوبی هستن.

 6. هر دولتی که حاضر شد جوونهاش تلف باشند ، خودش تلف خواهد شد. ببینید شاه چی‌ شد اینها هم همین سرنوشت رو خواهند داشت.خدا از ظلم اینها نخواهد گذشت.لطفا این قطعهٔ غمناک رو نگاه کنین و

  خواستین با معین در تماس باشین.من فقط آیندهٔ جوان هارو نگرانم حالا هر کی‌ می‌خواد رئئس جمهور باشه.

  http://www.youtube.com/watch?v=us9PHHzf3_Y
  [email protected]

 7. گرگی در لباس میش!من حاضرم کروبی و دارودستش بیان روکار تا ایشون!البته برطبق مدارک تصویری و نوشتاری!

  پاسخ:
  راستش چون ناشناس نظر گذاشتید تا وقتی که مدارک تصویری و نوشتاری تون رو ارائه ندین اینطور برداشت می‌شه که دشمنی شخصی دارید یا از طرفداران رقبا هستید. البته این قضیه در مورد نظرات مثبت هم صادقه.

 8. من از طرفدارار ی سرسخت میرحسینم
  ممنون از مطلب قشنگت وحیدجان
  راستی عکس های قبل از انقلاب رهنورد رو کجا می تونم بیدا کنم؟

 9. عجب حرفی :رهنورد افزود: تمام زن ها و مردهایی که زندانی سیاسی هستند،‌اعم از دانشجو و غیر دانشجو بایدآزادشوند. .اخه خانم اگر این زندانیان ازاد بشن دیگه نه تو و نه رهبرت جای در ایران دارید. تمام بقای خامنه ای تو به خاطر این است که این همه ایرانی وطن پرست را در شکنجه گاهای خودتان نگه دارید.واقعا وقتی که دوران انتخاباتشون میشه.همه حرفهای اپوسوزین میشه سرخط تبلیغاتی اینها..! اصلا نگاهی به حجاب خودت بکن مظهر اسارت سیاسی هستی.که یاد اور محور تفکر [چ نسی] اسلامی است که در خود شما جریان دارد.و بعد با حرف های فیمینستی حتما تظاهر به برابری زن و مرد هم میکنید. خانم رهنورد. بدان همانطور که در خیابان تابلوی توقف ممنوع برای هر رانندهای تداعی معنانی این را میکنه که در وحله اول در اینجا پارک نکند. حجاب شخص خود شما هم اولین چیزی را که تداعی معانی از شخصیت شما میکند. تابلوی [نزد یکی چ نسی] با من ممنوع است.این نمادی هست که شما برای خودتون ساختید.و خیال میکنید برای خودتو مصونیت ساختهاید.دیدگاه مذهبی شما بزرگترین توهین به مرد و زن ایرانی باشرف است

 10. سلام میگن این خانم رهنورد اسمشو عوض کرده از زهره به زهرا و میگن پدرش هم از افسران ارشد طاغوت بوده که هر روز جوانان این مملکت رو به عنوان زندانی سیاسی جلو گلوله می فرستادند حالا این خانم دم از ازادی زندانی سیاسی می زنه واقعا متاسف که بهخاطر انتخابات یادشون می ره چکاره بودند . راستش می گن دختر ها بر روی پدرشون تاثیر زیادی دارند یعنی خانم رهنورد دلش به حال جوانان اون موقع نسوخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  خانم یا آقای «مهم نیست»
  اسمتون واقعا مهم نیست ولی این چیزهائی که گفتین «می‌گن» رو کاش به لینکی مستند می‌کردین چون مخالفین سیاسیشون هم که از هیچ تخریبی ابائی ندارند اینا رو نمی‌گن تا حالا شنیده نشده.
  بر فرض محال که درست «می‌گن» ربطش به خانم رهنورد؟

 11. تمام زن ها و مردهایی که زندانی سیاسی هستند،‌اعم از دانشجو و غیر دانشجو بایدآزادشوند.
  این حرف های خانم رهنورد که دم از ازادی زندانیان سیاسی می زند.
  ما دلیلی برای تخریب نمی بینم این سئوال من بود که پرسیدم بهتر است انتقاد پذیر باشید البته دور از تصور نیست از شما جناب آقای میر حسین هم در زمانی که چند تا از وزراش تایید نشدند یااستعفا دادند به فرموده حضرت امام:(اما امام راحل در واکنش به این استعفا، مرقومه عتاب‌آمیزی صادر فرمودند که در نهایت منجر به پس گرفتن استعفا از سوی موسوی شد.

  در این مرقومه که صبح روز انتشار خبر استعفای موسوی در رسانه‌ها صادر شد، آمده است:

  «جناب آقای موسوی نخست‌وزیر محترم

  نامه‌ی استعفای شما باعث تعجب شد.

  حق این بود که اگر تصمیم بدین کار داشتید، لااقل من و یا مسئولین رده بالای نظام را در جریان می‌گذاشتید. در زمانی که مردم حزب‌الله برای یاری اسلام، فرزندان خود را به قربانگاه می‌برند چه وقت گله و استعفا است. شما در سنگر نخست‌وزیری در چارچوب اسلام و قانون اساسی به خدمت خود ادامه دهید، در صورتی که نسبت به بعضی از وزرا به توافق نمی‌رسید چون گذشته عمل شود. این حق قانونی مجلس است که به هر وزیری که مایل بود، رأی دهد. تعزیرات از این پس در اختیار مجمع تشخیص مصلحت است که اگر صلاح بداند به هز میزان که مایل باشد، در اختیار دولت قرار خواهد داد. همه باید به خدا پناه ببریم و در مواقع عصبانیت دست به کارهایی نزنیم که دشمنان اسلام از آن سوء استفاده کنند. مردم ما از این گونه مسائل در طول انقلاب زیاد دیده‌اند. این حرکات هیچ تأثیری در خطوط اصیل و اساسی انقلاب اسلامی ایران نخواهد داشت. از آنجا که من به شما علاقمندم، انشاءالله عندالملاقات مسائلی است که گوشزد می‌نمایم.)
  در این زمان چه وقت گلایه است بحث من هم فقط سئوال بود نه تخریب
  بهتر است شما هم صبور باشید چون در زمان عصبانیت تصمیم نگیرید و یکی از فرمان های حضرت علی به مالک اشتر این بود که در حال عصبانیت تصمیم نگیرید پس شما هم عصبانی نشوید . وبه کارتان در این سایت ادامه می دهید البته برای روشن شدن افکار عموم / در هر صورت بدون اطلاع استعفا ندهید

 12. خدا قربونش برم یه اثر خاصی از درون آدمی روی چهره اش قرار میده .مثلا حداقل برای بارهادر زندگی ام دیده ام، افرادی با طینت بد بسیار کریه المنظر هستند و برعکس،افرادی با باطنی پاک خیلی به دل نشین .در مورد خانم زهرا رهنورد هم همینطور است و کاملا واضح است که چه روح زیبا و انساندوستانه ای دارند.چرا برخی حاضرند به خاطر قدرت طلبی و اهداف غرض ورزانه به تخریب چنین چهره های ملی و عزیز دست بزنند؟یه خدا خدایی هست!

 13. خانم یا آقای امحاء عزیز ،هیچ میدونی اسمت خیلی بهت میاد !!!
  واسه اینکه آدمایی مثل شما فقط به درد امحاء میخورند !
  با اینکه با نوشته هات ثابت کردی از حداقل بهره هوشی برخورداری ولی بذار امیدوارت کنم که در یک زمینه بسیار باهوش وحتی نابغه ای و آن هم انتخاب یک نام مستعار بسیار با مسمابرای خودت است !!!امید وارم در همه جای دنیا انسانهای کوته فکری که قد عقلشون حتی به بالای
  سرشون هم نمی رسه ،به حول و قوه الهی و اراده انسانهای آزاد و آزاد اندیش ،امحاء شوند!
  آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآمین

 14. واما به عنوان یک ایرانی زجر کشیده خوزستانی (خرمشهری )از همه هموطنان عزیز درخواست دارم هر کاری برای انتخابات میکنید ،به یاد خدا باشید!شما برای هر کلمه ای که مینویسید ،باید در درگاه خدا و بندگانش مسئول و پاسخگو باشید
  به امید ایرانی آزاد
  به امید آرامشی بی پایان
  به امید دل هایی پر از امید
  به امید عدالتی گسترده
  به امید سفره های پر از نان
  به امید وعده های بی وعید
  به امید عمل در عمل
  به امید تو ای همه امید ما

 15. خانم زهرا رهنورد عزیز
  من به عنوان یک زن ایرانی به شما دسترسی ندارم اما دوست دارم چند خطی خطاب به شما بنویسم
  شاید آنزمان که خیلی ها خبر نداشتند در یک جایی از وطن عزیزشان فاجعه ای شوم به نام جنگ اتفاق افتاده،اولین قربانیان جنگ ما بودیم!آنروزها کودکی7 ساله بیش نبودم !اما هنوز تا به امروز هم یادگارهای جنگ را در ذهن ناهوشیار خود با خود یدک میکشم !
  خواب بمبارانها و خوابیدن در نهرهای پراز آب که به جای سنگر ومکان امنی برای حفظ جان استفادده میشد،طی کردن چند شبانه روزی بیابانهای سوزان با پای برهنه(به خدا قسم با پای پیاده ،چرا که کفشهای خود را در گل ولای نهر گم کرده بودم!)ترس از مردن ،ترس از دست دادن پدر و مادر(مادرم آن زمان 9 ماهه باردار بود و از پدرم که در محل کار بود هم ،بیخبر بودیم )و………. هزاران خاطره دیگر که اگر بخواهم بنویسم حداقل 1سال زمان میبرد ،هنوز و هنوز ذهن ناهوشیارم را انباشته و هرچند وقت یک بار به صورت خواب های وحشتناک آزارم میدهند.
  آری زهرای عزیز
  در خوزستان و خرمشهر و آبادان و هویزه و… از من دردکشیده تر بسیار است ،اما ما زنهای خوزستانی تمام زجرها و سختی های خورا در لفافه ای از حجب و صبوری و بی توقعی ،برای خودمان نگه میداریم و کمتر کسی را در سختی های خودمان شریک میکنیم .
  اینها را گفتم که به یاد حقوق از دست رفته مازنان باشید !
  اینها گفتم که بدانی با همه اوصاف ، زنان خوزستانی به وقتش چزی از غیرت و شجاعت کم ندارند و در هر حال پشتیبان شما و همه زنان بزرگ وبزرگ منش هستند!
  خواستم همیشه به خاطر داشته باشید، بلا دیدگان بیشتر از هر کسی معنی عشق و وطن دوستی رامیدانند و میتوانی در هر زمان به ما اعتماد کنی
  با تقدیم احترام

 16. من فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا هستم رهنورد رئیس دانشگاه ما بود اولش که رفتیم دانشگاه که شهریه ما رو دو برابر کرد گفت به ربطی نداره تو دفترچه چقدر نوشته سنجش واس خودش نوشته دولت به ما (دولت خاتمی)به ما پول نداده ما از شما میگیریم این همه پول خرج میکنید به دانشگاه که میرسه زورتون میاد اینا عین حرفای خودش بود که گفتم خلاصه گفت عوضش فلان میکنم براتون بیصار میکنم که خبری نشد هیچ بعد یه سال ما اعتراض کردیم بعد چند ماه سرکار خانم رضایت به نشست برای مشکلات ما کردن (ما دوره نیمه حضوری بودیم)خلاصه یه جلسه اومدن و دو تا داد و بیداد کردن و گفتن که فعلا کار دان قرار باشه چهارشنبه ما کوبیدیم رفتیم دانشگاه خانم تشریف نیووردن و گفتن شنبه شنبه هم نیومدن و آخر گفتن مگه من بیکارم برا شما جلسه بذارم خلاصه گذشت تا احمدی نژاد اومد سر کار و اینو از دانشگاه ما انداخت بیرون رئیس دانشگاه بعدی اولین کاری که که شهریه مارو طبق دفترچه نصف کرد و یک سری از وعده هایی که رهنورد داده بود هم همون سال اول عملی شد حالا شما بگید این آدم ….چیه؟مدعی حقوق زنان این آدم از حق و نا حق چیزی نمیدونه نامرد بی وجدان ازت نمیگذریم رهنورد اگه چیزایی که ما م یخواستیم شدنی نبود چرا بعد از تو شد تو نمونه یه آدم دروغگویی با اون روسریای بیریختت ازت متنفرم همیشه از روی ریختت میتونستم بفهمم که نسبت به اینکه مجبوری چادر سر کنی چه احساسی داری
  خیلی تابلو بود چون تو دولت نهم از دانشگاه انداختنت بیرون مورچه گازت گرفته بود رفتی نشستی زیر پای شوهرت که بیا حال این احمدی نژاد و بگیر وگر نه طلاقت میدم بری ور دل ننت میر حسنم که زن ذلیل چی میتونست بگه فقط با ترس و لرز گفت بابا زن بی خیال شو توهم گفتی بد بخت تو که قرار نیست رئیس جمهور بشی اسما تو میشی عملا من پاشو پاشو تا نزدم ناکارت کنم این شد که بعد بیت سال در خدمت آقای موسوی هستیم

 17. برای خانم گلی
  شما احتمالا اعتراض نکردی و موی دماغش نشدی که ببینی بازم شیک رفتار میکنه و درش به روت بازه یا با دوشکا میاد تو چشت

 18. من فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا هستم رهنورد رئیس دانشگاه ما بود اولش که رفتیم دانشگاه که شهریه ما رو دو برابر کرد گفت به ربطی نداره تو دفترچه چقدر نوشته سنجش واس خودش نوشته دولت به ما (دولت خاتمی)به ما پول نداده ما از شما میگیریم این همه پول خرج میکنید به دانشگاه که میرسه زورتون میاد اینا عین حرفای خودش بود که گفتم خلاصه گفت عوضش فلان میکنم براتون بیصار میکنم که خبری نشد هیچ بعد یه سال ما اعتراض کردیم بعد چند ماه سرکار خانم رضایت به نشست برای مشکلات ما کردن (ما دوره نیمه حضوری بودیم)خلاصه یه جلسه اومدن و دو تا داد و بیداد کردن و گفتن که فعلا کار دان قرار باشه چهارشنبه ما کوبیدیم رفتیم دانشگاه خانم تشریف نیووردن و گفتن شنبه شنبه هم نیومدن و آخر گفتن مگه من بیکارم برا شما جلسه بذارم خلاصه گذشت تا احمدی نژاد اومد سر کار و اینو از دانشگاه ما انداخت بیرون رئیس دانشگاه بعدی اولین کاری که که شهریه مارو طبق دفترچه نصف کرد و یک سری از وعده هایی که رهنورد داده بود هم همون سال اول عملی شد حالا شما بگید این آدم ….چیه؟مدعی حقوق زنان این آدم از حق و نا حق چیزی نمیدونه نامرد بی وجدان ازت نمیگذریم رهنورد اگه چیزایی که ما م یخواستیم شدنی نبود چرا بعد از تو شد تو نمونه یه آدم دروغگویی با اون روسریای بیریختت ازت متنفرم همیشه از روی ریختت میتونستم بفهمم که نسبت به اینکه مجبوری چادر سر کنی چه احساسی داری
  خیلی تابلو بود چون تو دولت نهم از دانشگاه انداختنت بیرون مورچه گازت گرفته بود رفتی نشستی زیر پای شوهرت که بیا حال این احمدی نژاد و بگیر وگر نه طلاقت میدم بری ور دل ننت میر حسنم که زن ذلیل چی میتونست بگه فقط با ترس و لرز گفت بابا زن بی خیال شو توهم گفتی بد بخت تو که قرار نیست رئیس جمهور بشی اسما تو میشی عملا من پاشو پاشو تا نزدم ناکارت کنم این شد که بعد بیست سال در خدمت آقای موسوی هستیم

 19. رهنورد را از زبان دانشجویش بشناسید
  مخاطب من شما هستید
  من مطلب شما را خواندم درسته من خودم مخالف حضور اقای میرحسین موسوی در این دوره بودم اما هرگز به کسی توهین نکنید / نمی دانم شما واقعا اینطور می گویید یا مظلوم نمایی می کنید که رقیبان میر حسن هم دارند به خانواده او توهین می کنند در هر صورت رفتار و کلام شما در خور یک دانشجویی ایرانی نیست

 20. اگر میخواهید پراید را به قیمت بنز و پس از سالها هجران وانتظار وا با اشک شوق بدست اورید به مارکسیست کبیر موسوی رای دهید اگر میخواهید دل نسل سوخته را بدست اورید و خاطرات شیرین دهه شصت دهه اقتصاد کاملا بسته ودولتی را زنده کنید که برای یک تیوپ موتور از صبح سحر تا بوق سگ باید تو صف بایستی و دست به یقه بشی و کلی توهین و تحقیر را تحمل کنید به موسوی رای دهید اگر سن وسالتان اجازه نمیدهد از نکبت دوران نخست وزیری ایشان چیزی به یاد اورید از متولدین 45 به قبل بپرسید که چه اموزش و پرورش افتضاحی داشتیم و نسل سوخته چگونه پدید امد اگر چه حافظه تاریخی ملت ایران نابود است و کافیست یکی دو دهه مثل ایشان مخفی بشوید تا زاپاس برای روز مبادا براحتی دوباره به ملت قالب و غالب شوی به هر حال اگر دلتان برای یک اقتصاد کاملا بسته و کمونیستی و سروری هرچه تمامتر مظلوم اول و اخر دنیا خودروساز ایرانی و در راس همه انها ایران خودرو میسوزد به موسوی رای دهید خلایق هر چه لایق

 21. آقای رهگذر من حقیقت رو عرض کردم تازه کاملترش تو وبلاگ خودمه
  توهینی هم نبوده خیلی شیک تعریف کردم تازه بچه های دانشگاه که به انواع و اقسام … متهمش می کردن مظلوم نمایی!
  حکایت مظلومیتهای ما بماند (تا بعد)

 22. چه خانم خوشتیپی یه کم دیگه آرایش می کرد تا حالا شده زن آقای احمدی نژاد رو در اینترنت دیده باشی

 23. کاش میشد این خانم فعال و هنرمند کاندید بشه ولی حیف!
  حالا هم به همسرش رای میدم تا از نظرات خانم رهنورد در اجتماع بهره مند شیم.
  به امید پیروزی میرحسین موسوی….

 24. با سلام
  من نظرات دوستان خوبم را مطالعه کردم .به هر حال میتوان دریافت که نوعی نارضایتی از وضعیت موجود وجود دارد و از طرفی بی اعتمادی به جریانهای مخالف(اصلاح طلبان) هم وجود دارد که شاید دلیل اصلی این احساس ،عملکرد 8 ساله اقای خاتمی در ریاست جمهوری بود که نتوانست انتظارات جوانان اصلاح طلب را براورده کند .برای توضیح بیشتر و رفع ابهامات بعضی از دوستان باید این نکته را متذکر شوم که تمامی کاندیدهایی که صلاحیتشان تایید شده ، زاده ی انقلاب و رهبری هستند و تمامی اصول رهبری ، ولایت فقیه و سیاست دین محور را کاملآ قبول دارند و خودشان پرورش یافته ی این سیستم و این اصول هستند . این در حالیست که اصلاح طلبان واقعی ،اصلآ اجازه ی حضور پیدا نمی کنند!

 25. فاطمه خانم سلام
  زیبایی و آراستگی دلیل بد بودن یا خدای نکرده جلف بودن نیست.
  همانطور که شلختگی و بد یا ساده لباس پوشیدن نشانه ایمان نیست .از حضرت صادق (ع) پرسیدند جد بزرگوارتان (ص) لباسهای ساده به تن میکردند چراشما مثل ایشان لباسهای ساده نمی پوشید؟
  فرمودند آن زمان اغلب مردم فقیر بودند وآن حضرت نیز متناسب با وضع غالب جامعه لباس می پوشیدند. من نیز متناسب با اوضاع اقتصادی و مردم زمان خودم لباس بر تن میکنم و خود را می آرایم .
  حال با توجه به فرمایشات آن حضرت ،در حالی که پوشیدن لباسهای جین ، لباسهای رنگ شاد و زنده و…. در این دوره و زمانه بسیار عادیست ،چرا مته به خشخاش میزنید و به دنبال عیب جویی های واهی هستید؟
  از شما بعید است .
  فاطمه گونه باشید

 26. به نام خدا

  اون چیزی که من ازاین خانوم دیدم بدون اینکه قصد بی ادبی داشته باشم نون به نرخ روز خوری هست از اعلام مواضعش در سال 58 بگیر برای نفی ولایت فقیه ( البته به واسطه موقعیت بلبشوی اون موقع جرات ابرازش رو داشته ) تا تهمت به تقلب همگانی در انتخابات خبرگان بعد هم بی جنبه بازی در داشگاه الزهرا و دعوت از یک جاسوس و سرکرده باند نوار سازان به اسم شیرین عبادی و تهدید به اخراج دانشوهای معترض به حضور اون زن تو دانشگاه این خانوم میگه من فمینیست نیستم اما میگه میر حسین رو مجبور می کنم لا یحه ای بده که نصف کا بینه زن باشن آخه یکی نیست بگه اگه اون تعداد زن اصلح نداشتیم باید یک موجودی مثل توروچون لایحه قانون شده بیاریم تو کابینه ؟ از اون طرف هم میاد تو هر چیزی که در تخصصش نیست نظر میده از فقه بگیر تا حقوق و اقتصاد اون هم چه نظراتی نه سر داره نه ته کاش حد اقل یک برنامه ای ارائه می کرد ببینیم خودش با اون شوهرش میخوان واسه این مملکت چه کار کنن که این همه فحش میدن به دولت بهتره دیگه تمومش کنم چون داغ کردم فقط این رو می تونم بگم که تو تاریخ زندگی این خانوم موضع گیریهایی هست که فقط یک نون به نرخ روز خور می تونه اتخاذ کنه

 27. در استانه چهل سالگی ام به موسوی رای می دهم اما نه به خاطر خودم که جوانی ام در سالهای جنگ گذشت چون هم سنهای من همه میدانند که ما ریاضتهای جنگ را مقدسانه تحمل کردیم به خاطر باشکوه ترین عشق که وطنمان بود اما در طول انقلاب عده ای اسلام را که دین بخشش ومحبت است را بازبان خشونت وارعاب به جهر ه ای خشن مبدل ساختندمن به موسوی رای می دهم تا اگر دختری خواست حجاب را بپز یرداز روی انتخاب عاقلانه وعاشقانه باشد نه زبان تهدید به شکل ارشاد قرون وسطایی انچه با همنسلان من انجام دادند من به موسوی رای میدهم چون زنی دوشادوش اوست که مفهوم ازادی انسان مداری ودرد همنسلان مرا خوب میداند

 28. به نام خدا

  آقا یا خانم شعله شما آزادید به هر کس که می خواهید رای دهید اما با عرض معذرت باید بگویم اطلاعات شما از احکام اسلامی یا کم است یا اینکه اصلا مطلع نیستیید و یا اینکه اصلا قبول ندارید که اون بحثش جداست اما خدمت شما و همه هم فکران شما که آه و واویلا راه انداختید باید بگم درسته که اسلام گفته لا اکراه فی الدین اما همه رو ملزم به رعایت قوانین در جامعه اسلامی نموده که اگر این طور نباشه خوب بگیم من دوست دارم در ملاء عام شرب خمر کنم یا از اون هم بدتر.. خوب سنگ روی سنگ بند نمیشه تازه ازاین که بگذری در همه کشورها ی مدعی دموکراس شما رو ملزم به رعایت قانون د ستنوشته خودشون می کنن مگه این جور نیست که تو اروپا از ادامه تحصیل زنان محجبه جلوگیری می کنن ضمننا با همه این حرفها تو همین دولت اصولگرا همه ما شاهد وضع فجیع برخی خانمها از لحاظ حجاب و رفتار هستیم و هیچ کس هم باهاشون کاری نداره و اتفاقا همون قانون شکن های وقیح روز 2 خرداد88 اومدن تو سالن 12 هزار نفری آزادی از سرو کول هم بالا رفتن و به احمدی نژاد فحش دادن هیچ کس هم بهشون نگفت بالای چشمتون ابروست پس لطفا نگین آزادی نیست که همه خوب میدونون کسایی که این شعارها رو می دن بi هیچی معتقد نیستن و اگه ولشون کنی حرف آخرشون رو می زنن و میگن پای آمریکا رو ببوسیم وتمومش کنیم ranebartar2.blogspot.com

 29. به موسوی رای نمی دهم چون حامیان او یک سری ارازل و اوباش در ورودی پارک های تهران هستند و ضمنا” می خواستم بدانم خادم قران اینهمه آرایش می کند *

 30. به نام خدا

  آفرین به خانم مریم موسوی که قران سر نیزه شده در عصر خودش رو خوب شناخت که به قول آقای شریعت مداری اینها همون قومی هستند که در بدر با پیغمبر جنگیدند و به قران بد و بیراه گفتند اما وقتی شرایط ایجاب می کرد برای سوء استفاده همون قران رو سر نیزه کردند و امروز این شال سبز نه نشان سیادت بلکه همون قران سر نیزه است پس باید علی زمان و مالک اشتر علی رو خوب تشخیص داد باز هم آفرین به امثال خانم مریم موسوی

 31. من فقط20 سالمه ولی بذارین 1چیزی رو بهتون بگم در مورد حجاب 2 سال بیش من و دوستم رو در 1 باشگاه ورزشی گرفتن توکمیته معلوم شد که اینا اصلا کاری به قیافه ندارن اگه در روز 1 تعداد مشخصی رو نگیرن ازحقوق خبری نیست دوره آقای احمدی نزاد بی امن ترین دوره بود منو میگیرنو همونمامور بهم [تج اوز] میکنه من از ترس این دولت نمتونم اعتراض کنم این بود دولت نهم

 32. خانم مریم موسوی اولا” در مورد طرفداران آقای موسوی قضاوت اشتباه نکنید ثانیا” آرایش یک خانم مسن فکر نمیکنم جذابیتی داشته باشه در مورد خانم رهنوردمعلومات و سطح فرهنگ و طرز فکرشونه که جذابه .شما اگه دوست دارین گوشه خونه بمونید و مهمترین کارتون به دنیا آوردن بچه و نگهداری از اون باشه به ما مربوط نیست ولی لطفا” حق زندگی رااز بقیه نگیرید.

 33. سؤالات 17 استاد دانشگاه درباره مدرک تحصیلی زهرا رهنورد

  ■ 17 نفر از اساتید دانشگاه تهران در نامه ای سرگشاده به برخی رسانه‌ها خواستار بررسی پرونده تحصیلی همسر مهندس میرحسین موسوی شده‌اند.بر اساس این نامه ، خانم زهرا رهنورد مدرک دکترای خود را ظرف مدت 2 سال از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرده و این در حالی است که وی در هنگام گذراندن تحصیلات در مقطع دکترا، همزمان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده هنر دانشگاه تهران نیز تحصیل می‌کرده و البته همزمان کارمند هم بوده است. در شکواییه این اساتید ضمن طرح این پرسش که نحوه پذیرفته شدن خانم رهنورد در مقطع دکترا چه بوده و آیا وی در آزمون ورودی شرکت کرده، آمده: جناب آقایان معین و توفیقی باید توضیح دهند خانم رهنورد که دکترای خود را در رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد دریافت کرده ، با چه مجوزی در رشته هنر به عنوان دانشیار معرفی شده و در هنگام انتصاب به عنوان رئیس دانشگاه الزهرا(س) از چه مرتبه علمی و دانشگاهی برخوردار بوده است؟ گفتنی است مهندس موسوی از اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی است

 34. به نام خدا

  آدم یک حرفهای بی سر وتهی از یک عده می شنوه که رو سرش دو تا شاخ سبز میشه معلوم نیست این خانوم 20 ساله که بهش [تج اوز] شده ماهارو چی فرض کرده لازمه چند تا کلاس فشرده تو ستادهای موسوی بره تا سیاه نمایی رو قشنگ یاد بگیره آخه دختر جون اولا اینرو همه می دونن که سالهاست دیگه کمیته ای وجود نداره دوم اگه منظورت نیروی انتظامی و طرح امنیت اجتماعی هست اون هم اصلا مربوط به اما کن نمیشه اون هم یک جایی مثل باشگاه ورزشی زنانه تنها در یک صورت امکان ورو د به یک همچین جایی هست که شکایتی یاگزارش مردمی شده باشه اون هم با حکم دادستان و با ما مور زن و یک نماینده از اماکن وارد میشن و در ضمن توی کلانتری یا اداره [مف اسد] هم اون قدر آدم و دستک و دمبک هست که کسی وقت نداره به تو [تج اوز] بکنه حالا دو حالت وجود داره یا این داستان هارو از تو سایتهای [فی لتر] شده خوندی یا اینکه با دوست [پس رت] بودی یادت نیست حالا ولت کرده تلافیش رو سر احمدی نژاد در میاری

 35. به نام خدا

  باید به خانم زهرا گفت که خیلی سطحی نگاه می کنید البته من استاندارد شما رو را جع به جذابیت نمی دونم اما می دونم که اگر یک چرخی تو سابقه خانم رهنورد بزنید به چیز های جذابی برخورد می کنیدکه اگر پایبندی به اصول اسلامی داشته باشید طرفشرو نمیگیرید مگر اینکه بخواهید مثل خودش آیات قران و روایات معصومین رو با رای شخصی تفسیر کنید یا ینکه اصلا قبول نداشته باشید همین یک نکته برای رد صلاحیت فکری ایشون کافیه که به شدت معتقد به پیوستن ایران به کنوانسیون رفع تبعیز زنان هستند که موارد متناقض بسیاری با قوانین پایه اسلامی داره که بدون تفسیر هم همه ازش سر در میارن

 36. آقای پیشوا خیلی خوشحالم که هستند کسایی که قران سر نیزه رو تشخیص بدن

 37. ایام شهادت حضرت فاطمه توی بیت رهبری یک شب که میر حسین اونجا بود بعد از ورود احمدی نژاد مردم شعار صل علی محمد یاور رهبر آمد و مرگ بر ضد ولایت فقیه دادن و آقای خامنه ای تمام قد ایستاد و با رئیس جمهور روبوسی کرد که به آقای موسوی به شدت فشار اومد و لحظاتی بعد با بی احترامی تمام بیت رو ترک کرد قبل از شروع برنامه و این در حالیست که هیچوقت هیچکس از مقامات قبل از آقا بیت رو ترک نمی کنن !!!

 38. واقعا موندم آقای پیشوا شما با چه استدلالی از احمدی ن‍‍‍ژاد طرفداری می کنید( تو وبلاگتون دیدم) به نظر شما همه دنیا اشتباه می کنند و واسه همین هنگام سخنرانی ایشان مجلسو ترک می کنند. علاوه بر اون حتی اکثر مردم ایران و حتی تعداد زیادی از طرفداران اصولگرا هم اونو نمی خوان. خودتونو ضایع نکنید شما بازنده اید

 39. با سلام
  با حوصله تمام نظرات را خواندم
  این صحبتها گویای نظرات و تعصبات جالبی بود

  درضمن خانم”رها رهگذر”
  شما که روایت از ائمه میگین باید روایتی بگین که متناسب با اوضاع بحث باشه. اون حدیثی که شما گفتین در مورد پوشش مردان درسته. تازه درمورد نوع پوشش صادقه نه میزان پوشش که هر مسلمانی با نگاه به رساله توضیح المسائل در بحث زینت و نگاه میتونه بفهمه که برای پیرزنهایی که خیلی ازشون سن گذشته تازه اونم دیده شدن زیورهای معمول زن (مثل گردن بند و النگو) اشکال نداره نه به معرض گذاشتن آرایش

  خوب در عین حال هیچوقت نمیشه از ضاهر افراد خوبی و بدی را فهمید وگرنه برای شما “انجلیا جولی” و “مایکل جکسون” و … خیلی آدمای خوبی هستن
  بغیر از این چون زیبا شناختی ظاهری نسبی هست (برای افراد مختلف متفاوته همونطور که میگن لیلی خیلی هم خوشگل نبوده) پس نظرات اینچنینی برای خود شخص جالبه ولی برای بقیه جذابیتی نداره

  در عین حال از دوستان میخام (می خواهم) که نظرات را با متانت و به دور از توهین و احساسات شخصی بیان کنند

 40. به نام خدا

  با سلام به آقای حسین که دنبال استدلال دفاع من و امثال من برای دفاع از احمدی نژاد می گردن باید بگم که تکلیف همه ماهارو سید الشهدا معلوم کردند کما اینکه در صحرای کربلا 72 تن در مقابل هزاران تن ایستادند و به شهات رسیدند که حتی اگر حضرت اباعبدالله تنها هم بودند میدان رو ترک نمی کردند( لابد شما می گویید نعوذ بالله استدلال سید الشهدا هم اشتباه بوده )پس با این استدلال و طبق فرمایش امام (ره) در هر دو حالت شکست و پیروزی ظاهری برنده هستیم چون به تکلیف خود عمل کرده و در مقابل مستکبرین ایستاده و از حق دفاع کرده ایم (البته همه این بحثها برای وقتی هست که شما آرای اصیل دین اسلام رو قبول داشته باشید وگرنه اصلا بحثی باقی نمی مونه)باید بگم فلسفه و اساس انقلاب ما هم همین قیام سید الشهداست و ما آموخته ایم از رسول اکرم (ص) طبق فرمایش امام که برای دفاع از اسلام باید سیلی خورد

 41. به نام خدا

  وبا سلام به دانشجوی سابق یا فعلی خانم رهنورد بایدبگم من هم خیلی خوشالم که حداقل یکی ماروتایید کرد و بهمون فاشیست نگفت راجع به رفتار آقای موسوی توی بیت باید بگم این هم یک نمونه کوچک تر از رفتار ایشون تو دهه شصت هست که وقتی مجلس طبق حق قانونی خودش با کابینه پیشنهادی ایشون مخالفت کرد بدون فکر و مشورت و خیلی احساسی استعفا داد البته این رفتاربه طور مکرر تو سخنرانیهاش هم در همین 2 ماهه اخیر اتفاق افتاده که وقتی با سوالی که به مزاجش سازگار نیست بر می خوره به جای مدیریت صحنه قهر می کنه و جلسرو ترک می کنه در ضمن وزرای سابق کابینش هم به طور اکید راجع به این روحیه حساسش هشدار دادن که به شدت از روی احساسات عمل می کنه و اصلا آدم واقع گرایی نیست با کلیک روی کلمه پیشوا در بالای صفحه یک سری هم به ما بزنید
  خدا حافظ شما باشد ranebartar2.blogspot.com

 42. سیدی تنها به رنگ سبز نیست
  هیچ دانی مادر سادات کیست؟
  سبز یعنی عاشق مولا شدن
  پشت درب حیدری زهرا شدن
  سبز یعنی عشق تا شور و بلا
  با حسین فاطمه در کربلا
  طالب سبزم نه این سبز ریا
  سبز هم بازیچه شد مهدی بیا

 43. سبز یعنی بر سر فاسد زدن
  تیشه بر ریشه عاند زدن
  سبز یعنی یاری مستضعفین
  دست بوسی کردن از همه، محرومین
  سبز یعنی شجاعت، اختیار
  با چنگ و دندان دفاع، از این دیار
  سبز یعنی گل ما، احمدی
  از حسین عصر خود فرمانبری

 44. به نام خدا

  سلا م به حمید رضا و همه حامیان دکتر احمدی نژاد و همه کسانی که در مورد او قضاوت اشتباه دارند
  با آرزوی پرچمداری دنیای اسلام برای نابودی استکبار برای مناظره امشب دکتر لحظه شماری می کنیم نه برای شادی به خاطر غلبه بر میر حسین بلکه برای جدایی حق از باطل امروز روز مباهله است انشا الله http://ranebartar2.blogspot.com

 45. آقای موسوی اصلا شما 20سال گذشته کجا بودی نامه امام ره یادت رفت که نوشت:
  اگر اندک خدمت شما نبود شما را به عنوان یک ضد انقلاب معرفی میکردم

 46. خانم رهنورد یادتون رفته رنگ ÷اشی به صورت بدحجاب ها فکر کردید فراموش می کنم خاطره بد عروسیمو تا آخر عمر نفرینت می کنم

 47. سلام
  به نظر من هیچ فرقی نمیکنه که کی رییس جمهور بشه به هر حال رییس جمهور رییس قوه مجریه است یعنی فقط اجرا کننده است و از طرفی اختیارات محدود دارد تنها فرقش اینه که یکی سخت گیره یکی محافظه کار. بهتره این 2 روز عمر خودتان را برای این مسایل زجر ندید این ماجرا هر چند وقت یک بار تکرار میشه.بهتره که کلاه خودتان را بچسبید که باد نبره یا برای زندگی بهتر اگر می تونید یک کشور جهان سومی را رها کنید و برای خودتان شرایط بهتری برای زندگی فراهم کنید.

 48. به نام خدا

  با سلام به شیوا

  خسته نباشید فکر می کنم شما برنده یک بلیط( یک سره به هرکجا) شده باشید برای اطلاعات بیشتر برای آقای وحید پیغام بگذارید توجیهتون میکنه

  با کلیک روی کلمه پیشوا در بالای پیام یک سری هم به ما بزنیدranebartar2.blogspot.com

 49. راستی خانوم دکتر شما که بی حجاب بودید چرا در دولت همسرتون جناب موسوی جلوی طرح گونی رو نگرفتید این یک توهین بزرگ به خانوم ها بود امیدوارم هر کس رئیس جمهور می شه موسوی نشه

  راستی تازه فهمیدم منظور موسوی از احساس خطر چی بوده … مساله این بوده که شما رو از سمت ریاست دانشگاه پرت کردن بیرون و ممکن بوده در منزل تلافیش سر ایشون به طرز خطرناکی دربیاد!!!

 50. خانم عزیز اول یه دقتی به فرمایش امام صادق و تناسبش به حرف های موسوی و رهنورد می فرمودید بعد می نوشتید حالا که اینها ادعا دارند کل مملکت را فقیر گرفته و مشکل اقتصادی بیداد می کند و از طرفی حاکمان باید مثل ÷ایین ترین قشر مردم زندگی کنند آیا باز هم تناسبی در این لباس هست؟!!!

  ضمن اینکه مگر نه اینکه ایشان لقب خادم القرآن دارند یعنی همینقدر هم قرآن مطالعه نکرده که بداند طبق آیات همین قرآن آشکار کردن زینت برژنان حرام است حالا این سرخاب سفیداب چه معنی می دهد؟!!!!

 51. خانم دکتر رهنورد که امروزروسری گل گلی با چادر سرشان میکنند و دم از اسلام متعادل میزنند یادشان می آید که زمان طاغوت یقه ی پیراهنشان تا کجا باز بود و روسریشان را باد برده بود
  اگر ایشان به یاد ندارند عزیزترین اطرافیان من که در زمان ایشان بوده اند این رویدادها را برایم نقل کرده اند
  ما پیروزیم

 52. درود بر احمدی نژادی که تخریب مشود
  با دزدان میجنگد
  با اکبر شاه ستیز میکند
  خدا همراهش باشد
  ما نیز دعایش میکنیم

 53. خوب خدارو شکر حوصله داشتم تا ته نظرات همه ی دوستاتن رو خوندم

  تااینجایی که من یکی بااین چیزایی که می بینم و میشنوم دستگیرم شداگه می خواین منطقی و درست فکر کنین …
  در درجه اول : جو گیر نباشین
  بعدش هم : تعصب رو بزارین کنار
  اگه خانم رهنورد کارش درست بود احمدی نژاد اوانو از ریاست دانشگاه برکنار نمی کرد چون اونا مجری اند و همانطور که خیلی کارها می تونن بکنن خیلی کارها هم نمی تونن بکنن اخه اعتراضه درست و حسابی برای این دستور دیده نشد در ضمن من از یک منبع درست و حسابی شنیدم که برخی از مدارک خانم رهنورد جعلی هست و اینه که علت بر کناریش بود
  اما خیلی ها هی اونو آب و تاب دادن و بالا بالاها بردنش و تنها زن…خوندنش این آدما یا غافل از حقیقت اند یا اینکهبا دفاع از اون یه پولی به جیب میزنن
  درضمن به قیافه و رنگ و لعاب این خانم خانما هم نمی آد که اونی که میگن باشه
  البته نمیگم که چراآرایش داره آخه ما هم آرایش می کنیم اما خداییش اینقدر دیگه ادعا مون نمیشه.
  راستی یه نگاه به دور بر موسوی و رهنورد بندازین و ببینین که کیا هوادار و طرفدارشونن دانشجوهاش و دوست دارای قیافه و افکارشو نمیگم بلکه اون آقازاده ها و پول دارا(البته پول خورای )مملکت رو میگم که الان میگن موسوی رو حمایت میکنن فکر کردین اونا عاشق جمال ما جوونا اند یا عاشق مملکت اند نه بابا اونا به فکر پول تو جیباشونن که اگه یکی از خودشون امور رو در دست نگیره نمیدونن از کجا تامین کنن .
  حالا خدا بهتون عقل داده بقیشوخودتون نتیجه گیری کنین و برین تا ته…

 54. این شعرو از یکی از دوستانم از سایت دیگری گرفتم تا جوابی برای آقا حمدرضا باشه
  دانی آیا معنی این سبز چیست؟ کاندیدای اصلح و سرسبز کیست؟
  سبز یعنی یک نشان افتخار سبز یعنی کهنه عشق ماندگار
  سبز یعنی انتهای فصل سرد سبز یعنی سیدی از اهل درد
  سبز یعنی یک جهان مظلومیت سبز یعنی صبر بر محرومیت
  سبز یعنی یک رسانه، یک پیام سبز یعنی سیدی والامقام
  سبز یعنی یک نماد زندگی صلح و ایمان، عدل و دین، آزادگی
  سبز یعنی مهرورزی بر همه سبز یعنی راه پاک فاطمه
  سبز یعنی بیست میلیون خاتمی سبز یعنی بر کویرستان نَمی
  سبز یعنی اعتقاداتی قوی سبز یعنی میرحسین موسوی
  سبز یعنی رهنوردی پرتوان سبز یعنی ملتی، پیر و جوان
  سبز یعنی سبزی خضرای دوست سبز یعنی موسوی را دار دوست
  مادر سادات یار موسوی است حضرت مولا ولای موسوی است
  سبز یعنی عشق آن پیر خمین سبز یعنی راه مولامان حسین
  سبز یعنی انحلال خشم و کین بازگشتی سبز بر آیین و دین
  سبز یعنی ماجراجویی تمام بازگشتن بر ره سبز امام
  سبز یعنی سادگی، فرزانگی هشت سال ِ جنگ و خون ، مردانگی
  سبز یعنی استواریِّ امام در دفاع از موسوی و والسّلام
  سبز یعنی مرد فرهنگ و هنر از سرانگشتش بود صدها اثر
  سبز یعنی مرد ایمان و عمل سبز یعنی نه دروغ و نه دغل
  سبز یعنی دوربرگردان بس است حرف بس باشد چو در خانه کس است
  سبز یعنی بر زمستان والسلام بر بهارنو به آزادی سلام
  طالب سبزم، نه ارکان ریا بهر حفظ موسوی مهدی بیا

  از یکی یاران موسوی تقدیم به همه ی یاران موسوی

 55. سلام
  خیلی خوبه که واقع بین باشیم و دنبال حقیقت .بیایم انصافا خدمات دولت نهم رو بررسی کنیم نمیگم بی نقص بوده ولی کافیه به سفرهای استانی نگاه کنیدچقدر از خانواده های محروم به یاری دولت سروسامان گرفتند .شایدخیلی از ماها که سختیهای افراد فقیر رو نچشیدیم نتونیم به درستی درک کنیم چقدر کار دولت در این زمینه بزرگ بوده
  ای کاش کسانیکه بعد از 4سال اشتباهات دولت رو لیست کردند از خدماتش هم میگفتند /من 20سالمه و دانشجوی سال دوم هستم
  سالی که من کنکور دادم سهمیه بندی جنسیتی بود که اگرنبود من رشته بالاتری میاوردم ولی این باعث نمیشه به احمدینژاد رای ندم چون در نظرم نقاط قوت دولت از نقاط ضعفش بارز تره
  هر کس مختاره به کاندیدای محبوبش رای بده ولی تخریب چهره ها جز بد بین کردن مردم به نظام تاثیری نداره
  ای کاش اقای موسوی به جای توهین و … برنامه ای ارایه میکرد
  پیش بینی من پیروزی احمدی نژاده ولی اگر مردم کس دیگری رو انتخاب کنندبه رای مردم احترام میگذارم و انتظار دارم اون فرد ایرانم رو اباد و سربلند کنه همونطور که احمدی نژاد این کار رو کرد

 56. به نام خدا

  با سلام بعد از مناظره اولین باره که نظرات رو چک می کنم

  یک عرض ارادت دیدم که خیلی دلش پر بود و البته حق هم داره همه ما از 16 سال ظلم هاشمی و خاتمی دلمون پره که الحق دکتر دیشب تلافیش رو درآورد دوم یک بنده خدایی هم زحمت کشیده شعر بی مغزی گذاشته برای رهنورد که اصلا غیر از یک مشت واژه تو خالی معلوم نیست پیامش چیه( سبز یعنی این سبز یعنی اون ما سبزیم همه سبزن ) بعد هم یک انسان باشعور پیام منطق گرایی در انتخابات رو گذاشته که من به سهم خودم ازش تشکر می کنم و در آخر هم عارفه در یک کلام پر معنا گفته فقط احمدی نژاد انشاالله پیام دکتر مثل تیری در دلهای همه مردم نشسته باشه و روز 22 خرداد کار رو یک سره کنن که واقعا خیلی کارهای عقب مونده داریم که باید با شتاب هر چه تمام تر در 4 سال آینده به نتیجه برسونیمش انشا الله با کلیک روی کلمه پیشوا یک سری هم به ما بزنید http://ranebartar2.blogspot.com

 57. میر حسین موسوی انتخاب طبقه ی متوسط و اهل تفکر ایران … سطحی نگر ها بروند دنبال شامورتی بازی ده نمکی و امثال هم

 58. akhe KHALEZANAKa be zane mardom chikar darin..khoshetoon miad yeki donbale amare khaharetoo too intenet bashe..yani ma hame too khafa..tooo tanhaee pakim?oon adam harchi..vali ensaf..sharaf ensaniat chi mige..ma hich bihejabi too khanevadamoon nadarim..?mardaye ma namard shodan..chera yek lahze biroon az hamechiz be adama negah nemikonim..adam bashim..

 59. ba salam
  bebinin aslan aghaye ahmadi nejad nagoft ke khanume rahnavard madrak nadare ya bisavade ishun faghat goftan khundane 2ta arshad hamzaman vase kasy ke karmande dolat bud gheire ghanuni bud…
  hala begzarim ke cheghadr tafasire in khanum barkhalafe nazarate mojtehedine dakhel va khareje keshvare…
  va inke aghaye musavy vaghty farmane 8maddee emam ro mikhundan guya yadeshun rafte bud ke emam un farmano be khode aghaye musavy dade bud…!!!0

 60. با سلام
  من هم به میرحسین به هیچ عنوان رای نمیدم به چند دلیل:1- چون پای یک زن در میان است و بعداین پاها بیشتر میشه البته بی احترامی نباشه به خانم های اندیشمند ایران عزیز من به هرکسی نمی گم اندیشمند 2- طرفداراش همه اراذل و اوباش هستن که نمیدونم میرحسین دوباره چه چچچچچچچچچچچچچچچیییییییییییییزززززززززززی اندیشیده که میخوان آزادتر از این باشن
  و در آخر میخواستم بگم شاید اگه زن میرحسین خودشو نشون نمیداد رای شوهرش بیشتر میشد با این بزک کردن که نمیتونی رای جمع کنی خانم خادم القران (می خواستم ببینم کی این لقب روبهش داده؟)اصلا ببینم میرحسینی که نتونست اون شب مناظره درست حسابی اززنش دفاع کنه چطور میتونه از این اراذل اوباش ها دفاع کنه براتون متاسفم که تلاش بیهوده می کنید دارین خودتونو براش خفه می کنید

 61. من یه خواهشی از رهنورد داشتم می خواستم بهش بگم یه خط از اون کتاب پیام حجاب زن مسلمان رو بده به طرفدارای شوهرجانش بخونن ببینم خانم های مانتوکوتاه و چسبون بااون وضع افتضاحشون دوباره اینهمه طرفداری می کنن یا نه…اینقدر تو سایتها پز دادی با این کتاب تیراژ بالای یک میلیونت ولی الان داره خاک میخوره خودت هم دیگه چیزی ازش نمیدونی یه سر بهش بزن اگر شما یه کم فقط یه کم از حجاب کامل زن مسلمان برای این دخترها و زن ها که دل رهبری رو به درد آوردن از زبان خودت نه از بطن قرآن بگی مطمئن باش ازت فرار می کنن ولی کارتو خوب بلدی میدونی از چه راهی وارد شی که خودت و هاشمی ها و …مستفید بشن ولی پیروز نمیشی

 62. سلام می کنم به خانمی که می گفت فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا بود و گفت بقیه خاطراتشو تو وبلاگش بخونیم من خیلی دلم می خواد یه سری به وبلاگت بزنم باید جالب باشه میشه آدرس رو لطف کنی مرسی عزیزم

 63. خجالت بکشید اخه این زنیکه بی سواد را اینقدر بزرگ نکنید الان دوره این بی سوادها و بی شعورهای حوزه و غیره است.

 64. ای عزیزانی که هرچه دلتان خواسته توهین به آقای موسوی و همسرشان کردید من یک زن خانه دار (چادری و محجبه)هستم از افتخاراتم اینکه:درانقلاب شرکت فعال داشتم دو دوره به آقای خاتمی رای دادم و الان هم از آقای موسوی حمایت کرده و به ایشان رای می دهم . می خواستم به این عزیزانی که می فرمایند طرفداران آقای موسوی اراذل و اوباش هستند بگویم سری هم به ستادهای ما بزنند که همه روحانی و اهل علمند

 65. کار ما حفظ اتحادوشرکت درانتخابات و آمدن پای صندوقهای رای است به امید خدارییس جمهوری انتخاب شود که قلب امام زمان (عج)شاد مملکت آباد عدالت و صداقت برقرارگردد انشاءالله

 66. خانم یلدا(( ادب مرد به ز دولت اوست ))این پیام از مهندس موسوی را در اتاقت بزن تا ادب را یاد بگیری سعی کن به جامعه ی هنری بی ادبی نکنی

 67. پیشوا جان
  با خوندن جوابیه‌هات یاد روش یهودی ها در ضایع کردن بزرگان اسلام افتادم.اگر بچه مسلمون هستی و به سیداشهدا اقتدا کردی مراقب حرفزدنت باش همه کسایی که توی انقلاب بودن و از بزرگان انقلاب هستن محترم اند و به هر حال برای رهایی مردم از اون دوران که من و امثال من توش بودیم و می‌دونیم چی بود (اون وقتا معلم بودم) تلاش کردن. نمی دونم چند سال داری ولی یادت باشه انتقاد کردن تو جمهوری اسلامی خیلی سخته مثل حرکت رو لبه تیغه چون افرادی که ازشون می خوای بگی هرکودومشون سختی‌هایی کشیدن که لایق احترام هستن به هرکی می خوای رای بده آزادی، ولی با این روش نمیشه رای کسی را عوض کرد. خدا ستارالعیوبه پس به عنوان بچه مسلمان دقیقتر و با متانت بنویس.

 68. شمایی که میگی محجبه هستی ، الگوت رو یکی قرار بده که خودش حجاب داشته باشه ، نه اینکه مانتوی صورتی تنش کنه و یک تکه پارچه مشکی ببنده به سرش بگه اینم شد حجاب.وای بر مملکتی که چهار تا دختر بی حجاب با موهای برهنه بیان به اسم حضرت فاطمه پسرای هوس باز رو جذب کنند.

 69. بابا کشتید مارو با چیز!
  خوب شد بنده خدا یه تیکه کلام داره وگر نه چیکار میکردید؟
  ماشا اله این آقای بهظاهر رییس جمهورتون که کم مشکل ظاهری و باطنی نداره!!
  حالا ما حوصله نداریم مسخرش کنیم روتون زیاد نشه دیگه

 70. خواهرزهرا رهنورد 4 سال مدیر دبیرستان ما در فلکه دوم تهرانپارس بود.یکی از عقده ای ترین آدمهایی بود که من تو عمرم دیدم. بیچاره بچه ها مثل سگ ازش میترسیدن. یادم میاد یک روز تمام بخاطر یه ذره سرمه که از شب قبل تو چشمم مونده بود منو از کلاس بیرون نگه داشت…چقدر گریه کردم. وقتی هم که دانشگاه سراسری قبول شدم رفتم مدرسه برای تشکر از معلمام اصلا تحویل نگرفت. همیشه موفقیت هامو ندیده میگرفت و در جشن های 22 بهمن با اینکه بهترین نقاشی ها ی رو دیوار کار من بود امتیازو به چاپلوسای دورو بر خودش میداد. خواهرش هم زهرا رهنورد گه گداری میومد مدرسه ما.کمی نرمتر بنظر میرسید ولی اینکه اینا در زمان طاغوت بی حجاب بودند رو ما هم شنیده بودیم و اینکه پدرشون ارتشی بود بنظر درست میاد چون اخلاق خواهرش که خیلی مستکبرانه و تهاجمی بود.

 71. به نام خدا

  چند تا جوا به چند نفر باید بدم چون از مرحله پرتن

  1- آقای محمد حسین گفته طبقه متوسط اهل تفکر به میر حسین رای میدن و سطحی نگرها برن دنبال شامورتی بازی ده نمکی اول باید بگم چیزی که من دید م بیشتر از همون قشر متوسط دنبال شامورتی بازی اون بابایی که اسم بردی هستن دوم باید بگم طبقه متوسط ( البته نه اهل تفکر ) باید هم به میر حسین رای بدن چون با وعده های اقتصادی لیبرالیستیش خیال اون عافیت طلب های رو که فقط فکر کار خودشون هستن رو راحت کرده اینجا لازمه یک نقل قول از خودش بگم ( میرحسین : من اگر بخواهم شکاف طبقاتی رو کم کنم باید طبقه اشراف و مستضعفین رو به حال خودشون رها کنم و در عوض طبقه متوسط رو چاق کنم تا شکاف از بین بره این وسط اشراف گلیم خودشون رو از آب بیرون می کشن و طبقه مستضعف هم خواه نا خواه زیر چرخهای تو سعه له می شن ) این ینی همون گندی که هاشمی زد و نه تنها طبقه مستضعف زیر فشار تورم 49در صد خرد شد بلکه عده زیادی از طبقه متوسط هم به پایین سر خوردن و در عوض طبقه اشراف چاق شد!در ضمن آقای محمد حسین رو به مطالعه تاریخ اروپا دعوت می کنم تا ببینن همین طبقه متوسط ( البته از نوع سطحی نگر ) بعد از 1914 باعث ظهور فاشیسم در ایتالیا و نازیسم در اروپا شد

  2- یکی به اسم nona به فینگلیش تایپ کرده چرا دنبال آمار ناموس مردم تو اینتر نت می گردین خوبه یکی هم دنبال آمار ناموس شما باشه ؟ باید بهش گفت وقتی این خانوم داعیه دار تئوری پردازی کلان برای مملکت هست و خودش رو اونقدر عقل کل می دونه که راجع به آرای قطعی و غیر قابل تفسیر اسلام نظر کارشناسی میده باید آمارش رو در آورد و پتش رو روی آب ریخت و قتی دم از صداقت می زنه اون وقت تو پرونده کاریش پر از مواضع ضد ونقیض یا به عبارتی نون به نرخ روز خوری هست باید به شناسوندش تا بایک چهره ظاهر الصلاح مردم رو گول نزنه

  3- آقا یا خانمی به اسم محجوب بنده را نصیحت کردن که مواضب نقد کردن خودم باشم و منصفانه بنویسم تا به کسی بی احترامی نشه در حالت کلی از امر به معروف ایشان ممنونم اما ایشان فرمودند روش استدلال بنده مثل روش یهودیها برای بزرگان اسلامه اما یک مصداق براشنیاورد که ببینیم کجای استدلال بنده مثل اون ملعون هاست ضمننا اگه منظورتون از بزرگان اسلام میر حسین موسوی به استناد سیادی هست که ارث برده من اینبزرگی رو اصلا قبول ندارم ضمنا گفتید کسانی که در انقلاب بودن محترم هستند در این شکی نیست اما باید گفت ملاک فعل حال افراد هست نه سابقه اونها شما که دم از تاریخ اسلام میزنید سابقه اون سه ملعون و طلحه و زبیر رو به یاد بیارین( همیشه همه انسانها در خطر استحاله فکری هستند پس نمیشه به سابقه کسی دل خوش کرد) در ضمن من منکر زحمات هیچ کدام از مسئولین در گذشته نیستم ودرسته که سن و سالم از شما کمتره اما تاریخ رو برای مطالعه و عبرت امثال من می نویسن)در ضمن قصد عوض کردن رای هیچ کس رو هم ندارم تو این محیط هر کسی نظرش رو میده و همه مستقل تصمیم می گیرن( یا علی) یک سری هم به ما بزنید:http://ranebartar2.blogspot.com

 72. به قول دوستمون رای ما احمدی!
  من اول به این خانم افتخار می کردم اما وقتی که رازش برملا شد و فهمیدیم که این خانم مدرکی جعلی دارند و در صندلی های دانشگاه هایی نشستند که حق من و شما ها بوده است واقعا کاری جز تاسف خوردن به ذهنم نرسید.فکر کنید همسر کسی که می خواهد رئیس جمهور شودبا پارتی درس خوانده باشد اون و قت «مردم کیلویی چنده فامیلا رو بچسب » راه می افتد
  ما اهل توهین نیستیم اما دوست نداریم از راز های مملکت خودمان نیز بی خبر باشیم و با چشمی کور و بسته انتخاب کنیم.(بخشی از اعتقادات طرفداران آقای احمدی نژاد)

 73. برای همه ی دوستانم می نویسم:
  من همه ی نظرات را خواندم. واقعا اگر سطح فکر افراد جامعه ی ما در این حد باشد اصلا شایسته ی یک فرد ایرانی نیست. اگر می خواهید درباره ی دین اسلام رهبری یا هر مسئله ی دیگر نظر بدهید بهتر است با منطق و مطالعه وارد شوید نه از روی لجبازی و خود خواهی هایی که در شان و منزلت یک ایرانی آن هم مسلمان نیست.
  در همه ی افراد اختلاف نظر و سلیقه هست ولی نباید به توطئه و دروغ و تهمت تبدیل شود.چند نکته که کاملا متعجبم کرد را لازم می دانم بگویم:
  چرا بعضی ها با کار های ارزشمندی که کرده اند، ارزش کارشان را کم می کنند؟منت می گذارند یا دچار اشتباهاتی می شوند که در حد یک فرد مبارز و مدافع سرزمین و دین خود، نیست؟
  آزادی و امنیت را چه تفسیر می کنید؟ آزادی و امنیت غربی؟ که هر لحظه سایه ی خطرش را بر ما بیفکند؟ از این نوع آزادی چه میدانید؟ چه امنیتی بالاتر از امنیتی که دین اسلام برایمان فراهم کرده است؟
  آیا ظاهر و تیپ و قیافه یک رئیس جمهور می تواند پاسخی کوبنده به دشمنان ما بدهد و امنیت اجتماعی و سیاسی را پدید آورد یا این که برایمان امکانات یا هر چیزی که فکرش را می کنید فراهم کند؟
  آیا وجود یک زن هم پای یک نامزد می تواند اعلام کند که طرفدار حقوق زنان است؟ آیا زنان فقط آن دسته از کسانی هستند که خواهان آزادی غربی اند یا همه ی زنان جامعه ی اسلامی؟
  الگوی ما کیست؟ خدایی نکرده منحرف شده ایم یا خود مسیر را کج کرده ایم؟
  هر کس که دین جامعه ی ما را نمی پذیرد بهتر است یا خاموش باشد یا از این مملکت برود. چون مردم اجازه نمی دهند به شهیدان و رهبرشان و از همه مهم تر به سطح فکرشان توهین شود. کسی که رزمندگان را افرادی جلف می داند و قانون اساسی را جلف بازی، بهتر است پا به فرار بگذارد چون اول به خود و بعد به فکر مردم ایران توهین کرده است. که بی جواب نمی ماند.
  نمی گویم طرفدار که هستم اما می خواهم بگویم آن کس که تمام حقوق ملت را بداند و با تمام وجود از آن دفاع کند بدون هیچ ترسی شایسته ی حکومت بر این سرزمین است!!!

 74. کاش ایرانی نبودم.هیچ جای دنیا به این شکل ترور شخصیتی انجام نمیدهند. ولی اینجا انگار هدف وسیله را توجیه می کنه. واقعا متاسفم که ایرانیم. بوی تعفن تعصب این بلاگ رو پر کرده.یادمون باشه هر انسانی می تونه تغییر کنه . این جمله به یادتون باشه که گذشته “درگذشته”. امروز به فکر باشید.متاسفانه طرفداران آقای دکتر احمدی نژاد خیلی بی ادبانه صحبت می کنند. و واقعا ترور کننده شخصیت انسانها هستند بدون هیچ مدرکی ……… من از کسی طرفداری نمی کنم ولی تا وقتی این روحیه وجود داره ایران ایران نیست.

 75. سلام 23 سالمه ،هر دوره هم رای دادم و معتقدم اگر رایی ندم پس حق اظهار نظر هم راجع به مملکتم ندارم.اینقدر رو بگم که توی شهر ما ستاد آقای موسوی شده محل چراغ سبز برای دختر خانومای …به آقایون دیگه خودشونو زحمت نمیدن توی شهر بگردن وای به حال ایشون با این طرفدارانشون.جدا من مجذوب این همه معنویت در چهره این خانوم شدم !!!!!!!!!!!همین طور مباره ازشون.اجرتون با حضرت زهرا خانوم هنورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 76. منم دانشجوی دانشگاه الزهرا بودم البته درس خوندم وروزانه قبول شدم .توکه اجباری نداشتی بری غیرحضوری .درس میخوندی تازورت نیاد پول بدی .گشت وگذارت رو کردی معلومه بایدپول بدی درس بخونی.اتفاقا خوددکتررهنوردومعاون آموزشیش دکتروحیدمنش خیلی خوب بودند .وبه درد دل بچه ها گوش می دادن .قروفرت روکم میکردی میشستی درس میخوندی .ما 1 تومن هم تو الزهرا خرج نکردیم .

 77. خدا به ملت ایران رحم کنه با این استدلال هاشون که اون ها رو مبنای عملشون قرار می دن.
  آخه انسان های عاقل! اراجیف بستن به مردم اگر جرم نیست (هست، ولی شما خودتون رو تابع هیچ قانونی نمی دونید)گناه که هست. حیا کنید از این همه تهمت و تکیه به شنیده های بی اساس. وجدان اگر حاکم بود که الان وضع کشور این نبود.
  شما می خواید (می خواهید) این آقای دکتر بهتون دروغ و دونگ بگه و شما هم هی تشویقش کنید. خوب بکنید. به آبروی بقیه چی کار دارین. دوست داری دروغ بشنوید. دوست دارید از واقعیات فرار کنید. خوب بکنید. ولی مثل این که یادتون رفته دین ما چقدر به اخلاق اهمیت می ده. بیچاره اسلام که شما داعیه دارشید. عجب صبری خدا دارد!

 78. خانم یلدا : شعور وادب از کلام شما جاری است سعی کن ابتدا خود را اصلاح کنی و بعد در باره بزرگان فهم و شعورکشور اظهار نظر کنی. آن هم محترمانه.نه انطور که ادب آموخته ای .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 79. (خداانسان را آفرید و به او عقل داد تا خوب وبد را تشخیص دهد) آقای موسوی با نفت زیر ده دلار مملکت را در شرایط جنگ با بهترین وجه اداره کرد(یک دلارهفت تومان بود)

 80. کسی که در فیلم نبلیغاتی خود از یک زنی که فیلم رقص وی جامعه را پر کرده است استفاده می کند لایق ریاست جمهوری ایران نیست

 81. شما یکی کمی فکر کنید مگر ما در این خراب و آباد زن با سواد و پژوهشگر کم داریم همانگونه که متفکرین امروز آدههای سطحی و بی شعور به ظاهر مذهبی هستند و سعید امامی ها و امثال فلاحیان و دیگرانی که عاملین قتل های زنجیره ای در این مملک زهرا کاظمی ( رهنورد ) هم اسلام شناس و متفکر شده است ما در طول تاریخ احساسی فکر کرده ایم تا عقلانی به ما اجازه نمی دهند انتخابات آزاد داشته باشیم و از سر ناچاری به این بی سوادها مجبوریم روی آوریم چرا که با شمشیر روبروی ماایستاده اند و خدا عالم است چه حکومت های خارجی در پشت سر این ها قرار دارد.

 82. به نام خدا

  با سلام باید بگویم یلدا مثل اینکه اصلا تو باغ نیست این بنده خدا اومده ابروش رو درست کنه زده چشمش رو هم کور کرده
  ایراد اساسی اینجاست که هیچ کس روی سند بحث نمی کنه باید به ایشون گفت که اولا شهید سعید امامی هیچ تقصیری در قتلهای زنجیره ای نداشت و بعدها هم ثابت شد همه این کارها زیر سر دوم خردادی های افراطی بوده که مسئول اصلیش هم یکی هست اتفاقاهم اسم همین خانم کاظمی ! خود خاتمی بارها اعتراف کرد که این بابا ( کاظمی )که یک تبعیدی اطلاعات از شیراز بود( به دلیل تند روی ها در اونجا و تشکیل باند مافیایی ) به تهران نتقل می شه و بعد از رای آوردن خاتمی 3 بار می اد پیش اون و میگه آقای خامنه ای برای ما امام نمیشه و شما هم 20 میلیون رای آوردی بیا ما اینها را سر به نیست می کنیم و بعد هم یک دستخط جعلی از رهبر توزیع می کنیم که به دستور اون این کارها انجام شده که خاتمی خودش میگه بار اول و دوم که این حرفها رو زد فکر کردم شوخی می کنه ولی دفعه سوم فکر کردم روانی است که به وزیر اطلاعات وقت هم گفتم که موضوع پیگیری نشد و بعدا دیددیم همون برنامه ای رو که برای من تعریف کرده بود عیننا پیاده کرد که به وحشت افتادم
  البته تو این ماجرا خود خاتمی بی تقصیر بود اما به نقل از روح الله حسینیان کنترل و ظبط تلفنهای مشاورین و معاونین خاتمی در اون مقطع نشون میده همشون ازقبل از ماجرا مطلع بودند که حتی صحبهایی رو که کاظمی به صورت خصوصی برای خاتمی گفته بود و اون هم جایی باز گو نکرده بود برای هم دیگه پشت تلفن عیننا نقل قول می کردن یکی از همین حضرات همین آقای حجاریانه که الان هم هسته اصلی تئوریسین های موسوی رو تشکیل میده و از منزلش در باغ فیض طرح این میتینگ های خیابونی و در گیر های احتمالی در صورت پروزی احمدی ژاد رو می ریزه خانم یلدا ببنید استدلال شما اشتباه است اتفاقا چون انتخابات ما آزاد است یک همچین جرسومه هایی هنوز هم تو عرصه هستند و با اینکه اون گند های ثابت شده رو زدن می بینیم که الان هم موسوی رو بازیچه قرار دادن ( بیچاره پیر مرد) اما اینکه گفتی رهنورد بی سواد هست درسته و صرف جمع آوری کلکسیون مدارک جعلی برای آدم سواد نمیاره ( به پیغام قبلی مراجعه کنید) اما لطفا به ایشون حتی به صورت مسخره هم اسلام شناس نگین چو ن واقعا یک اسلام نشناسه و سراسر حرفهاش یک مشت تفسیر به رای از روی درک ناقص خودش هست حتی علمای عظام هم به این قاطعیت راجع به مسائل نظر نمی دن که این خانوم میده در ضمن قسمت آخر راجع به حمایت حکومت های خارجی نفهمیدم اگه منظورتون از موسوی و دار و دستشه درسته امااگه را جع به کلیت نظام هست باید گم این حرف دیگه سالهاست که از مد افتاده و تو کت هیچکی حتی ضد انقلابها هم نمیره ranebartar2.blogspot.com

 83. ببینید فرض بر این بگیریم که آقای دکتر احمدی نژاددرمورد نرخ تورم دروغ گفته باشه که اونم نگفته
  تو مناظره آقای رضایی واحمدی نژاد آقای رضایی قبول کردکه نرخ تورم آقای احمدی نژاد درسته
  حالا بقیه این همه دروغ گفتند آقای احمدی نژاد هم اگه گفته باشه یک دروغ گفته
  بعد هم درمورد مدرک خانم رهنورد یه چیزی بگم
  خانم رهنورد وتمام کسانیکه فکرمیکنیدآقای احمدی نژاد دروغ می گه ثابت کنیدکه دروغ می گه چراشعار میدید؟
  بعد هم طرفدار های موسوی را نگاه کنید که معلوم میشه وقتی طرفدارهاش اینا باشند دیگه انتظاری از اسلامی بودن دولت جدیدآدم نمیتونه داشته باشه
  تو سخنرانیهایی که داشتند خانم و آقا حسابی کنارهم دیگه هستند
  من هم یه روشن فکر هستم ولی با اینکه آدم بخواد بگه این چیزها که دختر و پسرمثل خواهر و برادر خونی اینطوری کنار همدیگه باشند دیگه واقعا یه شعار دورغی هست که بگیم واقعا اسلامیه .
  توی دولت خاتمی دیدیدکه سر دانشگاه ها و پوشش مردم چی اومد مطمئنا دولت موسوی ازاین بد ترمی شه.

 84. احمدی نژاد عاشقتیم وتا آخرین لحظه پشتت هستیم
  به امیداینکه این دوره هم بازم خودت رای بیاری
  رای تمام مردم ایران
  احمدی نژاد احمدی نژاد احمدی نژاد

 85. ببینید فرض بر این بگیریم که آقای دکتر احمدی نژاددرمورد نرخ تورم دروغ گفته باشه که اونم نگفته
  تو مناظره آقای رضایی واحمدی نژاد آقای رضایی قبول کردکه نرخ تورم آقای احمدی نژاد درسته
  حالا بقیه این همه دروغ گفتند آقای احمدی نژاد هم اگه گفته باشه یک دروغ گفته
  بعد هم درمورد مدرک خانم رهنورد یه چیزی بگم
  خانم رهنورد وتمام کسانیکه فکرمیکنیدآقای احمدی نژاد دروغ می گه ثابت کنیدکه دروغ می گه چراشعار میدید؟
  بعد هم طرفدار های موسوی را نگاه کنید که معلوم میشه وقتی طرفدارهاش اینا باشند دیگه انتظاری از اسلامی بودن دولت جدیدآدم نمیتونه داشته باشه
  تو سخنرانیهایی که داشتند خانم و آقا حسابی کنارهم دیگه هستند
  من هم یه روشن فکر هستم ولی با اینکه آدم بخواد بگه این چیزها که دختر و پسرمثل خواهر و برادر خونی اینطوری کنار همدیگه باشند دیگه واقعا یه شعار دورغی هست که بگیم واقعا اسلامیه .
  توی دولت خاتمی دیدیدکه سر دانشگاه ها و پوشش مردم چی اومد مطمئنا دولت موسوی ازاین بد ترمی شه.

 86. آقای موسوی و حامیان مافیا و گردن کلفتش از ابزار دین و سوء استفاده از احساسات دینی سعی در جذب آرای مردم دارن و از هیچ خیانت و جسارتی دریغ نمی کنن!
  به سایت entekhab10.net برید ببینید چه خبره!

 87. ادب دزد به ز دولت او………………………………….این در جواب کسیه که به دنبال افشاگری اش توسط یک بنده مخلص خدا گفت:ادب مرد به ز دولت او!!!!!اقای موسوی کاخ مسکونیت را از کجا و به چه طریقی بدست اوردی؟خانم رهنورد با اون ارایشت ابروی هر چه چادریه بردی جواب بده چطور دم از قانونمداری می زنی با اون شوهر جونت ولی مدرکت بدون قانونه؟حق داری عصبانی بشوی برای اینکه با اون دارودسته های دزدتون افشا شدید وای به حال کشوری که موسوی-عروسش(زهراخانم)که همه جا باهاش می گرده-فائزه جون – خاتمی و……………گرداننده اش باشند وا اسفا داد مظلوم در می اد!!!!!!!!!!!!!!!!ایا رفتن به اون کاخ سفید اینقدر اهمیت داره که حاضرید اتهام به دیگری بزنید؟

 88. هرچی به سر این ملت بیاد حقشونه!
  اگه 30 سال پیش میدونستیم که با جمهوریت اینقدر تو دنیا خوار و ذلیل میشیم همون حکومت شاهنشاهی رو تحمل میکردیم!من متاسفم که باید بخاطر رای 4 تا انسان ساده لوح اینقدر عذاب بکشم…
  ای مردم!درک کنین!تو دنیا دارن زیر پاشون لهمون میکنن!!!
  و تنها دلیل این له شدنهاچیزی جز سیاست خارجه ی قوی جناب آقای به اصطلاح دکتر احمدی نژاد نیست!
  مردم!خدا واسمون منجی فرستاده…
  اگه دلتون به حال خودتون میسوزه میرحسینو انتخاب کنید…

 89. دوره کوته فکری وسطحی نگری به پایان رسیده است.
  جای تاسف برای جوانانی که از نظر فکری در حد یک پیرمرد یا پیرزن روستایی هم نیستند و فقط اسم جوان را یدک میکشند.
  دوره ی عوام فریبی به اسم دین و اسلام رو به پایان است.

  ********************* طرفدار موسوی***********************

 90. سلام
  من اولین باری که عکس الان و عکس اوایل انقلاب ایشان را دیدم از دورنگی ایشان مطمعن شدم.
  رای ما احمدی نژاد

 91. با سلام و درود به همه هموطنان عزیز
  نظر همه دوستان رو خوندم. می خوام بگم عقیده هر کسی محترم و چقدر خوبه که بتونیم با احترام درباره همه حتی مخالفینمون صحبت کنیم. ما مسلمانیم و اخلاق در مرتبه اول دین ماست.
  با ظن و گمان بر اساس حرف هایی که از این و اون شنیدیم به گناهامون اضافه نکنیم. باید بدونیم که یک مسلمان وظیفه داره دلش رو از ظن و گمان به گفته قرآن کاملاً خالی نگه داره.
  توی این دوره زمونه حرف زیاد زده میشه ولی تا از اون طرف مورد صحبت نشنیدیم یا ندیدیم نباید باور کنیم.
  دولت محترم نهم یقیناً برای خدمت تمام تلاششو کرده و ازشون ممنونیم. ولی این دلیل نمیشه که دولت های قبلی و ارکان انقلاب رو مورد تهمت قرار بدیم. یقین داشته باشید این تهمتها و شایعات به هیچ وجه به نفع نظام و کشور نیست, و امنیت ما رو به خطر میندازه.
  و اما در مورد حجاب خانم رهنورد:
  همه میدونیم که حجاب برای همه خانمها واجبه و شکی در این نیست. حدود کلی اون هم طبق آیات قرآن و روایات مشخص شده و همه علما روی این حدود اتفاق دارند. اما مسائله زینت هایی که زن اجازه نمایش آنهارو داره بر اساس روایات مختلف مورد بحثه. بر اساس مطالبی که در کتاب مسئله حجاب استاد شهید مطهری خوندم(و پیشنهاد میکنم حتماً خانم ها و آقایان محترم اون رو بخونند)روایات متعدد داریم که بعضی حد مجاز رو برای نشان داده شدن زینت ها فقط صورت و دست ها اعلام کردند و بعضی سرمه ( که یک نوع آرایش بوده و به صورت زیبایی میده) و انگشتر رو هم مجاز اعلام کردند. تمام این روایات هم معتبر هستند. امروزه هم مراجعی داریم که میگن خانم ها باید کاملا بی آایش باشند, بعضی هم میگن یک آرایش خفیف و نا محسوس ( شاید بشه گفت مثل ریمل که ثواب سرمه اون قدیم ها رو میده) مجازه. البته و یقیناً آرایش غلیظ و محسوس مجاز نیست.
  پس این که خانم ها کدوم روش رو انتخاب کنند بستگی به مرجع تقلیدشون داره.
  خانم رهنورد هم از روی این عکس ها و فیلمایی که ازشون دیدم به نظرم نمیاد آرایش آنچنانی داشته باشند. بعضی وقت ها بعضی آدما ذاتاً خوش پوست و خوش آب و رنگ هستند. در ضمن حتی اگه آرایش کمی هم دارند یقیناًخارج از چهارچوب شرع و نظر مرجعشون نیست نیست.
  خدا به هممون کمک کنه تا انتخاب درستی داشته باشیم, و زحمات 30 سال پیش مردم و خون شهدا رو هدر ندیم. مراقب دینمون باشیم و با ظن و گمان به دیگران دنیا و آخرتمون رو ضایع نکنیم.

  دوستدار همه شما

 92. مدارک تحصیلی ایشان بیانگر همین […]شعر هااست
  خبر داری میر حسین اول انقلب نمی گذاشته زنش کار کند, وبارها زهراجون این موضوع رابیان کرده
  وخیلی چیزهای دیگه که گشادیم میاد بگم…

 93. والله چی بگم که تو این مملکت کافیه یه خورده مثلا آروم حرف بزنی و ننه من غریبم در بیاری و پارچه سبز به آستین و ذکر یاا علی زیر لب ذاشته باشی بسه که هر دیکتاتوری بشه منجی. بابا خانم رهنورد بی خیال واسه کسی دم از آزادی و حقوق زنان بزن که حداقل دانشجوت نبوده باشه باب حالا خوبه جایی به اسم دانشگاه الزهرا هست که چند دانشجو داشته باشه که بشناسدت بابا استاد چادر اجباری و عدم روگیری اونم در جایی که همشون خانم بودن و انکار می‌کنی؟‌اونجا که بقول ما بچه های الزهرا البته اگه فردا هوچیگری نکنید مرغدونی بود و هیچ مردی را بدانجا راه نبود. اما ما در کلاس هم رو می گرفتیم. حالا میر حسین میگه من اون آدم بیست سال پیش نیستم شما چی میگی تو این چند وقت فرج اخلاقی شده؟

 94. آقای متنفر از دروغ ما دیگه نمی گیم چیز می گیم گل گلی بقیه رو بگیر برو نه یه چیز دیگه ام میشه گفت سبز پوشان سبز قامت که کله‌هایشان بوی قرمه سبزی می‌دهد

 95. مورد خطابم همه ی دوستان به خصوص “منطق گرایی در انتخابات” هست .
  شما حرف از خدمت به قشر ظعیف جامعه کردید تو دولت نهم، این در صورتیه که شما از روی اطلاع رسانی دولت و صدا و سیما این نتیجه رو بگیرید. من دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان هستم. حرکت خاصی از این دولت ندیدم جز اینکه چند ماه پیش که احمدی نژاد سفری به زاهدان داشت همه جا پارچه و بیلبورد زدن و دست آوردهای دولت نهم و انقلاب رو نوشتند! میدونید در زمینه توسعه ی مخابرات چی نوشتن؟
  تعداد تلفن همراه واگذار شده در سال 57 – صفر
  تعداد تلفن همراه واگذار شده در دولت نهم – (یه عدد که خاطرم نیست)
  اینا بدتر از مسخره کردن خودشون، به فهم و شعور من و تو توهین می کنند.
  متاسفانه نتونستم عکس بگیرم، چون ما زیاد از دانشگاه خارج نمی شیم. می دونیدهنوز هم کمترین بزه اینجا چیه؟؟ آدم ربایی
  در مورد سیاست خارجی دولت نهم به حرفای دولت گوش ندید (هیچ ماست فروشی نمیاد بگه که ماستم ترشه) برید از دوستان و آشناهاتون که قصد خروج یا ورود دارن یا در رفت و آمد هستند بپرسید. یکی از دوستام با اینکه شوهرش تو استرالیاست اما بهش ویزا نمیدن، برادر خودم پیمانکاره مخابراتیه تو غنا، خیلی ار همکلاسیای سابقم تو کانادا، آلمان، مالزی مشغول تحصیل هستن. باید از اینه در مورد سیاست خارجی دولت پرسید
  در مورد کار اقتصادی و سرمایه گذاری هم برید از دوستانتون که تو جنوب کار می کنن بپرسید! چند تا از دوستای خودم الان تو مرخصی اجباری هستن. برید بپرسید و رای بدید. رای من غیر احمدی نژاده برید تحقیق کنید و رای بدید و متمئن هستم که در این صورت رائ تون غیر احمدی نژاد میشه!!!

 96. خانمXوآقایY:واستون متاسفم چون دنیاتون خیلی کوچیک و بسته است ،چون یه گوشه نشستین بی خیال دنیای اطراف فقط هواستون دنبال خاله زنک بازیه از دنیای اطرافتون بی خبرید . واقعا متاسفم ،چون بدون فکر حرف می زنید ،چون چشماتونو بستید و گوشاتونو گرفتین و ادبو متانت رو هم کنار گذاشتینو کباده ءادب میکشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! متاسفم واسه اینکه تنها تواناییتون به سخره گرفتن اهل هنر و فرهنگه ،البته از انسان های به هنر بی ذوق و کوته بین انتظار دیگری نیست . کاش شما که اینطور همه را متهم میکنید به این دولت گوهر فروش نگاهی بیندازید که اگر دزد جیب مردم نبود دزد فرهنگ ،شعور،عقل،شرافت ،انسانیت و …………… مردمان بود .

 97. به نام خدا
  سلام
  باید واقع بین بود. خود دکتر احمدی نژااد فکر می کنید مدرکشو چه جوری گرفته. ایشان وقتی استاندار اردبیل بودند دکترا گرفتند. خودمونیم. ما اکثراً دانشجوییم. استادا با یک استاندار چه جوری رفتار می کنن. یا آقای رضایی که استادو با اسکورت می بردن تو دفتر کارشون. در کل همه این عزیزان تقریباً یه جور مدرک گرفتن. حداقلش اینه که ما در ظاهر از طرز برخورد و صحبت کردن و صداقتشون باید حدس بزنیم این آقایون و خانوما به درد چه مدرکی میخورن.

 98. قابل توجه طرفداران با جنبه و مودب دکتر احمدی نژاد!!! :
  خب حالا که با دروغ و دزدی و افترا و خلاصه هرجور کلکی دارید آقای احمدی نژاد رو رییس جمهور میکنید بذارید جهت اطلاع حامیان عزیز ایشان, نظر روانشناسان بزرگ دنیا رو در مورد آقای رییس جمهور بگم(البته امیدوارم فبل ازاینکه جوگیر بشید در مورد گفته های بعدی ابتدا خوب تحقیق کنید)
  1-از نظر شخصیتی دچار اختلال شخصیت خودشیفته یا خود بزرگ بینی هستند.از علائم این اختلال این است که فرد به طور غیر واقعی خود را بسیار بزرگ ,مهم و…میداند ودائم دچار این توهم است که دیگران قصد آسیب زدن به ایشان را دارند . مانند جریان دزدیده شدن توسط نیروهای آمریکایی در عراق و غیره…(جهت توضیحات بیشتر به خلاصه روانپزشکی ترجمه پور افکاری مراجعه فرمایید)
  2-اختلال توهم و هذیان که از علائم بسیار مهم در تشخیص سایکوزهاست . توهم هایی مانند هاله نور دیدن و …هذیان ها که هذیان بزرگ منشی ,هذیان کنترل و انتشار افکار ,هذیانهای مذهبی و … به وضوح بسیار بارها و بارهادر رفتارها و گفتارهای رییس جمهور غیر منتخب مردم دیده شده است.
  3- واز همه مهمتر تشخیص سایکوز است که البته جهت امیدواری طرفداران ایشان باید عرض کرد که با مصرف دارو وبستری شدن و شوک درمانی تا حدودی قابل کنترل است.(البته کنترل و نه درمان )
  4- پیش آگهی بیماری خوب نیست و فقط تا حدود بسیار کمی قابل کنترل است.
  5- از نظر همکاری درمانی این افراد مقاومت بسیاری برای درمان نشان میدهندو به طور کلی درمان این افراد روند بسیار کند و ناامید کننده ای دارد.
  جهت اطلاعات بشتر به منابع ذیل مراجعه شود:
  روانشناسی مرضی-ساراسون و ساراسون-ترجمه دکتر بهمن نجاریان
  روانشناسی بالینی -دکتر شاملو
  آسیب شناسی دکتر حسین آزاد
  و…………..

 99. خواهشی که از طرفداران دکتر احمدی نژاد دارم اینه که هر جور به نفعتون هست گفته های دیگران را تفسیر نکنید! منطقی و واقع بین باشید و به جای فکر کردن به منافع خودتون , به فکر منافع جامعه و مملکت باشید!همونطور که با حلوا حلوا کفتن, دهن شیرین نمیشه , با دروغ گفتن و تهمت و افترا بستن به این و آن, چیزی از واقعیت ها عوض نمیشه!
  برای همه شما متاسفم!!!
  <>

 100. ببخشید فهیمه خانم, اگه ما طرفداران آقای میرحسین موسوی اراذل و اوباش هستیم , شما طرفداران آقای احمدی نژاد هم سایکوزهستید(البته اصطلاح عامیانه اش که برای شما قابل فهم باشد, همان روانی یا دیوانه است )البته با عرض پوزش ! جواب های هوی است!بنده قصد توهین نداشتم, ولی گاهی وقتها, بعضی افراد مثل سرکار عالی! زبون ادب حالیتون نمیشه وباید با زبون خودتون باهاتون حرف زد! (هر چند اصلا در شان خودم و حامیان جناب آقای میر حسین موسوی نمیبینم که خود را در حد شماها پایین بیارم!)

 101. به نام خدا

  با سلام به رها رهگذر اول باید بگم که اشکات رو پاک کنی و به رای اکثریت که تا همین الان که من دارم این پیام رو می گذارم چیزی حدود 21 میلیون هست احترام بگذاری با ید بگم این یک بیماری رایج روانی تو بعضی دانشجوهای پزشکی هست که مشخصات بیماری هایی رو که مطالعه می کنن تو خودشون یا دیگران پیدا می کنن حالا نمی دونم شما هم دانشجوی پزشکی هستی یا نه ؟
  در ضمن شما و کاندید محترمتون آقای موسوی که الان دیگه به تاریخ پیوسته و کلا طیف فشل اصلاح طلب اگه کاندیدشون رای بیاره می گن مردم ما با شعور بودن و اگه نه می گن مردم هیچی حالیشون نیست و یک مشت قابلمه به دست توی صف هستن ! این هم یک جورشه دیگه ضمننا شما رو که فکر می کنم کمی روشن فکر ماب هم هستی به مطالعه کتب روانشناسی اجتماعی دعوت می کنم تا توی اون مشخصات رفتاری نژادهایی مثل ژرمن ها و آریایی ها رو مطالعه کنی که هیچ وقت زیر بارحرفهای پرت وپلایی مثل گفته های میر حسین نمیرن و اصولا انسانهای اقتدار گراو تعیین کننده در تاریخ بشریت بوده اند به جای اینکه حرف زور رو بپذیرند و تو سری بخورند!
  ضمننا خیلی به واژه دروغ اشاره می کنید جالبه بهتون بگم این هم از همون پروژه هایی هست که این چند وقته توی منزل همون تئوریسین افلیجتون یعنی سعید حجاریان لعنت الله علیه رقم خورد با این مضمون که اون قدر بگید طرف دروغ می گه که اگر یک روزی گفت ماست سفیده کسی باور نکنه البته کسایی مثل شما هم که مطلع نیستن باور می کنن به هر جهت کسایی که به دکتر احمدی نژاد رای دادن به عنوان یک تکلیف( نه مثل شماها به عنوان یک حق )این کار رو انجام دادن و فکری جز سربلندی ایران اسلامی ندارن و الان هم احمدی نژاد مصادره ای نیست و رئیس جمهور همه ایرانیها محسوب می شه به امید روزی که به وظیفه اصلیمون تو دنیا عمل کنیم انشا الله این پیروزی شگفت انگیز رو به پیشگاه حضرت ولی عصر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تبریک میگم

  ranebartar2.blogspot.com

 102. و بالاخره پیامک ها هم به حقیقت پیوستند! مثل این یکی:
  احمدی نژاد:میگم هاله نور دیدم , میگن عوام فریبی میکنی!
  میگم خواستن بدزدنم ,میگن چرا دروغ میگی!
  لابد روز انتخابات هم که فرشته ها برام رای ریختن توی صندوق ,میخوان بگن تقلب کرده!!!
  راستی آقای احمدی نژاد از کجا میدونستن فرشته ها قراره براش توی صندوق رای بریزن؟!

 103. پیروزی آقای احمدی نژاد را به همه طرفداران ایشون تسلیت عرض میکنم!!!
  چرا؟!
  واسه اینکه دزدی و تقلب و توهین به شعورملی مردم تبریک گفتن نداره !!!
  در ضمن به نظر بنده ایشون باید قبل از شروع به کار در دوره بعدی ,واسه اینکه به مردم عزیزمون بیشتر از این توهین نشه , گواهی درمان و سلامت جسمی و روانی ,ارائه کنند , در غیر اینصورت پست ریاست جمهوری را به صاحب اصلی انتخابات یعنی جناب آقای میر حسین موسوی ,تقدیم کنند!!!

 104. راستی دوست داشتم بدونم آقای احمدی نژاد چطور قراره مزد فرشته هایی رو که براش پای صندوق ها, آراء غیبی ریختند , بدهند ؟؟
  منتظر پاسخ هستم ! البته منطقی و از منابعی چون بانک مرکزی نباشه!!!
  آقای پیشوا!!!
  لطفا در پاسخ سولات هم پیشوا باشید!
  البته قبل از هر توضیحی شما هم مثل رییس جمهور غیر منتخب مردمی باید گواهی سلامت جسمی و روانی خودتون رو ضمیمه بفرمایید!!!

 105. به نام خدا

  با سلام به رها رهگذر که فعالیت پیام گذاریش رو زیاد کرده
  لطفا به اعصابت مسلط باش و فریب هیاهوی ایجاد شد توسط اطرافیان موسوی رو نخور از توهین غیر از یک اعصاب متشنج برای شما چیز دیگه ای باقی نمیمونه چند تا سوال دارم به اونها فکر کن تجزیه تحلیل کن بعد دیگه مختاری البته من نمی دونم تا چه حد به اصل ولایت فقیه پایبندی چون خیلی توی بحثمون تاثیر داره برای همین فعلا از اون دریچه باهات بحث نمیکنم خوب شما که به این شدت طرفدار میر حسین هستی احتمالا دو دو ره هم به خاتمی رای دادی اون زمان همه مثل امروز یک اقبال عمومی به خاتمی شد البته جناح مخالف خاتمی خیلی سر سخت تر از شما بودند و حاضر بودند هر کاری بکنند تا اون روی کار نیاد اما…. حتی یک گزارش هم وجود نداره که اونها به سلامت انتخابات اعتراض کرده باشند اونها رئیس جمهوری رو که رهبر تنفیذ کرد پذیرفتند و 8 سال تحملش کردند و البته جلوی کارهای خلافش هم ایستادند اما مشروعیت نظام رو زیر سوال نبردند برای همین اگه خودت به جمهوری اسلامی پایبندی داری یک کم به صحت صداقت کسایی که این شبهات رو ایجاد می کنن فکر کن چون دقیقا حرف دشمن داره از گلوی اونها بیرون میاد

  ضمنا دوره قبل رو که یادتونه دکتر احمدی نژاد گم نام ایستاد جلوی سردار سازندگی کسی که صلاحش کلامش و صداقتش بود ایستاد در مقابل کسی که دارای کهکشانی از ثروت و قدرت و نفوذ بود نگو نبود که فکر می کنم واقعا غرض داری و اون وقت بحث بی فایدست خوب اون زمان هم مردم دکتر گم نام رو برگزیدند و هاشمی بااون همه دبدبه و کبکبه دستش از قدرت اجرایی کوتاه شد حالا به نظر شما اگرتقلب یک اصل پذیرفته شده تو کل نظام باشه هاشمی که دستش به همه جا بند بود نمی تونست نتیجه رو عوض کنه و احمدی نژاد اوت بشه ؟ پس با عقل جور در نمیاد که جایی تقلب رواج داشته باشه و یکی مثل هاشمی این کارو نکنه ضمننا همین الان هم قبول داریم که هاشمی خیلی آدم با نفوذیه و اگر قصدش رو داشته باشه می تونه این کار رو بکنه همون جوری که بااون نامه تحریک آمیزش الان تو خیابون ولیعصر تشنج داریم ! پس این مخالفای احمدی نژادن که هرکاری تا حالا ازدستشون بر اومده کردن( البته صاحبان قدرت نه مردم) و اگه امکان تقلب هم و جود داشت می کردن پس وجود نداره
  و یک نتیجه متونیم بگیریم و اون اینه که درسته میر حسین 13 میلیون رای آورد اما باید بپذیریم 24 میلیون هم به دکتر رای دادن و اون رو انتخاب کردن پس به جای عصبی شدن باید به رای ملت احترام گذاشت و از تهمت و افترا زدن خود داری کرد ضمننا در مورد اون کنایه راجع به دانشجوهای پزشکی فقط قصدم این بود که بگم به قول خودت خیلی راحت میشه اهانت کرد بااین تفاوت که شما این کار رو داری در حق رئیس جمهور یک مملکت می کنی کاری که تو هیچ جای دنیا این جوری مرسوم نیست
  پس از پرخاش دست بردار و امروز برای تبریک به دکتر به میدون ولیعصر بیا

 106. آقای پیشوا هنگام خواندن و نوشتن سطور بسیار عصبانی بودید!
  به خاطر اینکه اصلا جواب سوالهای مرا ندادید!
  من مخلص 70 میلیون ایرانی هم هستم. ولی به جزء تعداد کمی مثل شما, چند نفر رو میتونی پیدا کنی که نتیجه انتخابات رو قبول
  داشته باشند؟
  اصلا شما درست میگی!انتخابات در نهایت درستی انجام شده !!!!
  ولی بنده زمانی پیروزی ایشون رو تبریک میگم که گواهی سلامت جسمانی و عقلانی خودشون و هوادارانشون رو ارائه کنند !
  راستی جهت اطلاع اصلا عصبانی نیستم و اشک هم نریختم !
  ما زنهای خوزستانی بقدری قوی هستیم که به جای این حرفها, بدونیم بایدفکر چاره باشیم!
  با شما بحث کردن بیفایده است !
  بدون حاشیه و دروغ پردازی لطفا فقط پاسخ سولات مرا بدهید!
  بنده و شما در خیلی چیزهای اساسی تفاوت نظر داریم !
  چهار سال قبل هم انتخاباتی نبود ! درست مثل حالا جناب احمدی نژ اد با دستور یک نفر به 70 میلیون نفر تحمیل شدند!
  امسال که خواستیم اینطور نشه و همه آمدند شرکت کردند, باز هم توسط همان یک نفر به 70 میلیون ( به جزء امثال شما فرشته ها که براش رای ریختید)تحمیل شدند !
  من از شما جواب منطقی خواستم !
  سفسطه نکنید!
  جواب درست و حسابی بدهید !
  خودتون رو هم با این جوابها مسخره نکنید!
  فقط جواب چیزهایی رو که نوشتم بدید و حاشیه نرید !
  در کمال آرامش منتظر پاسخ هستم!

 107. سلام.من میدونم احمدی نژاد اشتباهاتی داشته ولی بیایید با هم روراست باشیم.چرا حالا که یکی پیدا شده میخواد حال یکسری مفتخور و غارت گر رو بگیره ما داریم مانع میشیم.ازتون خواهش میکنم دچار احساسات نشوید و واقع بین باشید.

 108. به نام خدا

  باسلام

  از وقتی روی خط وحید فیلتر شده دیگه نه نظری برام اومد ونه خودم سر زدم ضمن اینکه با توجه به آشوبهای اخیر24 ساعته سرم شلوغ بود الان که این پیام رو میگذارم دیگه باید برای کسانی که دنبال حقیقت می گردن روشن شده باشه که موسوی در حالت بدبینانه اجیر شده سرویس های جاسوسی و در حالت خوش بینانه یک آدم نادانی هست که فکر می کنه با ایجاد بلوا می تونه نظام مستحکم اسلامی رو خدشه دار کنه اون هم به پشتوانه جمعی فرصت طلب ضمننا فکر مکنم اون دسته از طرفدار های موسوی که پیرو ولایت فقیه هستن تا حالا به این نتیجه رسیدن که این بابا نه التزامی به این جایگاه داره نه به فکر موقعیت نظام هست و اگه این جوری ادامه بده مطمئنا راهی جز محاکمه این خائن باقی نمی مونه مگه این که مثل اعقابش فرار رو بر قرار ترجیح بده تا همین حالا هم نمیدومن جواب این خسارت ها رو چه جوری می خواد بده؟

 109. آقا فرشید سلام
  تا حالا از خودت سوال کردی رییس جمهورت که از خیلی دزدی ها و به قول خودت مفت خوری ها خبر داشته , پس چرا تا حالا رو نکرده و گذاشته دم انتخابات ازشون استفاده سیاسی بکنه !
  اصولا آدمای طرفدار احمدی نژاد همه افرادی هستند که انگار شستشوی مغزی شدند و نمی تونند وقایع رو اونطور که باید تجزیه تحلیل کنند !
  بعدش هم چرا یکی پیدا نمیشه دزدی های خودشو بررسی کنه !
  مگه خود ایشون کم دزدی کردن!
  آخریش هم که امیدوارم مثل زهر هلاهل بره تو حلقوم خودشو طرفداراش , آراء من و امثال منه!که دزیده وبا پررویی تمام یه لیوان آب خنک خورده روش و پز هم میده!
  امیدوارم آه دل ما و خون جوونهایی رو که ریختید ,به حق سید الشهدا و صاحب عصر (عج) هر چه زودتر دامنتونو بگیره !
  من شب و روز دعا و نفرین میکنم !
  به هر حال شما هم جوون دارین!
  بچه دارین !
  عزیز دارین !
  خدا داغدارتون کنه !
  چوب خدا بی صداست!
  امیدوارم خدا چند چیزو ازتون بگیره :
  1- سلامتی (البته جسمانی !چون روانی اش رو ندارید)
  2- عزت و احترام
  3-آبرو و شرف
  4- دنیا و آخرت
  5-شفاعت اهل بیت (ع)
  6- و خلاصه هر چیزی رو که امروز به عنوان چماق گرفتید توی دستتون و دارید ملت شریفتون! رو میکشید!
  باز هم به ما ملت شریف نیاز دارید!
  مگه با یک حساب سر انگشتی شما ها چند نفرید؟
  مملکت از وجود ماها مملکته !
  شماها اونقدر ناچیزید که حتی خس و خاشاک نیستید !
  البته به قول معروف : عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد !
  کشتی که احمدی نژاد سکان دارشه ( یعنی یک سکان دار دیوانه ) به همین زودی در هم میشکنه و مملکت مردمی و اسلامی و جمهوری ما از شر ش راحت میشه!
  به امید اون روز ما ملت غیور پا به پای آقای مهندس میرحسین موسوی مقاومت میکنیم!

 110. سلام رها جان.تو به من توهین کردی عیبی نداره میذارم به حساب احساساتت ولی اینو بدون هر وقت میخوای کسی حرفت رو بپذیره بهش توهین نکن.من نگفتم احمدی نژاد خوبه فقط گفتم جلوی یکسری آدمهایی که مال مردم میبرن ایستاده.راستش رو بخوای دوست داشتم موسوی رای بیاره تا شماها نسبت به سیاست آگاه تر بشین و ببینید ایشان هم بعد چهارسال هیچکاری برای ما جوانها نکرده. امیدوارم موفق باشی.

 111. تو (پیشوا) یک کثافتی آشغال خائن دروغگو ادمکش حتی اگه احمدی هم بودی با این همه کشت و کشتار بایستی وجدانت بیدار می شد ولی نرود میخ اهنین بر سنگ ریشه به تیشه خودتون زدید

 112. به نام خدا

  یک پیام بعد از فیلتر شدن این وبلاگ گذاشته بودم که فکر می کنم حذف شده باشه( درست بعد از غائله 30 خرداد) البته با توجه به پیغام هایی که امثال حسین و رها رهگذر می گذارن همون بهتر که این وب فیلتر بشه (چون دیگه باید اسمش رو گذاشت جعبه فحش ) رهگذر که دیگه ناله ونفرین می کنه و مدعیه که خیلی هم منطق داره و دائم برگه سلامت روانی بقیه رو می خواد!! با توجه به اظهاراتش باید خودش چند دوز آلپارازولام مصرف کنه !!! دیگه فکر نمی کنم لزومی داشته باشه که توی بحث های این وبگاه (البته بحث که نه محل تخلیه فشارهای روانی بعضی ها )شرکت داشته باشم تو پیغام قبلی گفته بودم که از زمان شروع آشوبها نبودم چون سرم خیلی شلوغ بود الان هم یک بار دیگه می گم که من هم مثل همه کسایی که به نظام پایبند هستن تو این چند روز در پاک کردن خیابونها از زباله مشارکت فعال داشتم !! ( به بعضی ها بر نخوره و فحش ندن منظورم ضد انقلابها بود ) بارها گفته شد که حساب طرفدارهای میر حسین از آشوب طلبها جداست و واقعا هم جداست مگر اون هایی که میر حسین رو ملعبه کرده بودن چون طرف دارهای واقعی میر حسین فریب تبلیغات رو نخوردن و نتیجه رو پذیرفتن و به اکثریت احترام گذاشتن اما اقلیتی که روز شنبه ( دقیقا سالروز خروج منافقین جالبه نه؟) دست به اغتشاش زدن اصلا نمیدونستن موسوی کی هست( عده ای مختلط از سلطنت طلب بگیر تا منافقین و چریک های پژاک ) البته عده ای از طرفدارهای زود باور موسوی هم بودن که زود پراکنده شدن ولی اون قماشی که نام بردم واقعا تو ستار خان و صادقیه و آزادی جنگ خیابونی و مسلحانه راه انداختن ( چون خودم از نزدیک دیدم که چه جوری با سازماندهی و نقشه قبلی به تخریب و حمله دست می زدن ) البته به فضل خدا جواب اون قدر کوبنده بود که فکر نمی کنم دیگه هوس این کار هارو بکنن در آخر توصیه می کنم دیگه از دشمنی دست بردارید و به فکر آبادی مملکت باشید و به مدیر وبلاگ وحید هم توصیه می کنم برای کلاس کار خودش هم که شده از انتشار فحاش ها جلوگیری کنه

  با آرزوی وفقیت برای همه برادران و خواهران ( پیشوا)

 113. سلام.من با نظر پیشوا که میگه در پیغامها فحاشی نباشه موافقم.از یه بزرگی شنیدم آدم بد دشمنشم نباید بخواد.ولی پیشوا فکر میکنی تنه هایی که البته خیلی مودبانه با حرفات زدی کار درستی بود.بچه ها خواهشن بیایید بحث های منطقی بکنیم.من یقین دارم که آقایونی که مردم رو تشویق میکنن که برای اعتراض تجمع کنن و خودشون رو در معرض خطر قرار بدن حاظر نیستند حتی یکساعت از خواب خود بزنند.فقط به خاطر قدرت طلبی خودشون حاضرند دست به هر شیوه ای بزنند که مردم تحریک بشن.

 114. همولایتی سلام
  نوشته هات نشون داد از چه جنسی هستی !
  متاسفم برای مملکت عزیزم ایران که هنوز بی رحمهایی مثل تو توش نفس میکشن ولی نفس خیلی ها رو هم بی دلیل میگیرن!
  تو که بلدی دارو تجویز کنی ,این لطف رو در حق رییس جمهورت انجام بده , واسه اینکه دیر بجنبی سر خودتون رو هم میبره زیر آب!
  راستشو بگو مبلغ وامی که بابت پاک سازی خیابونها از زباله مشارکت! گرفتی ,چند تا صفر ناقابل جلوش چشمک میزنه که اینقدر بیرحمت کرده !
  البته این در مورد خیلی ها صادقه که پولهای باد آورده پاک عقلشون رو به باد داده و کاری باهاشون کرده که شرافت و انسانیت رو فراموش کنند!
  یادتون نره خدا یار و یاور مظلومان است نه ظالمان !
  و باز هم یادتون نره این دنیا بالاخره میگذره ولی متعجبم از شماها که اون دنیا رو میخواین چکار کنین؟
  تا دیر نشده فکری به حال خودتون بکنید!

 115. پیشوای خائن
  بی سلام بهت بگم اسمت منو یاد هیتلر میندازه!
  (هرچند البته با این تشبیه به هیتلر توهین میشه!واسه اینکه اون بنده خدا اینقدر سنگدل نبود!)
  درسته که حرف مفت زدن نه خرج داره نه مالیات میخواد, ولی لااقل یکذره خجالت که داره ! از بس تو این مملکت مفت خوردین و مفت گشتین , بد عادت شدین و دائم حرف مفت میزنید!
  خائن خودت و امثال خودت هستین که منافعشون باعث شده ملتشون رو به هواداری از یک دیوانه مرد , بفروشن !
  ان شاا… وقتی آقای مهندس موسوی تونستن حق مارو از یک مشت دزد بگیرن اونوقت باید تغییر چهره شماها رو که مثل آفتاب پرست بسته به منافعتون دائم در حال رنگ عوض کردن هستید دید و سبحان الله گفت!
  خدا به راه راست هدایتون کنه!

 116. رها جان سلام.
  در جوابت که گفتی چقدر وام گرفتم باید بگم که اتفاقا تا حالا هیچ وامی از هیچ جایی نگرفتم.اتفاقا چند بار خواستم این کار رو بکنم ولی اینقدر سخت گیری میکنند و شرایط میذارن که خودت پشیمون میشی.چند تا سوال میخوام ازت بپرسم:شماها چرا فکر میکنید اگه موسوی رئیس جمهور میشد ایران میشد بهشت روی زمین-چرا فکر میکنید تنها قشر تحصیلکرده جامعه شماها هستید چون به ایشون رای دادید-چرا خودتون رو عقل کل میدونید-مگه گذشته رو به یاد ندارید(البته شاید تازه به سن رای رسیده باشید)مگه در گذشته عین عدالت رعایت میشده-استدلال شما از این که میگین هر کی باشه بجز احمدی نژاد چی-چرا به زور میخواین یه نفر رو به یه ملتی تحمیل کنید-من نمیگم احمدی نژاد اشتباه نداشته فقط میگم ایشون که معصوم نیست و این عقیده رو دارم که باید به ایشون فرصت داده بشود.به نظر من الان دیگه مانع ها برداشته شده و ایشون میتونند بهتر عمل کنند.

 117. آقا فرشید سلام
  من در پاسخ به هموطنی که خودشو همولایتی معرفی کرده بود گفتم چه مبلغ ناقابلی وام گرفتی.البته فکر میکنم همولایتی اسم دوم همون پیشوای خائن باشه!
  حالا هم فکر میکنم شاید فرشید و پیشوا و همولایتی همشون یک نفرند که البته منطقی هم هست . به این دلیل که طرفداران احمدی نژاد اونقدر کم هستن که با این حقه ها فقط میتونن خودشون رو زیاد جلوه بدن .دقیقا همون کاری که در مورد آراء احمدی نژاد کردن. یعنی هر رای احمدی نژاد رو حداقل ضربدر 0 10 کردن و تعداد آراء آقای موسوی و کروبی رو تقسیم بر 10 کردن . و به این ترتیب تعداد کل آراء بیشتر از حتی کل واجدین شرایط شد!
  جالبه مگه نه!
  بعدش هم شما راست میگید , اصلا وام به چه دردتون میخوره ! وقتی با یک چماق دست گرفتن میشه حداقل روزی 200 هزار تومان ناقابل کاسب شد , وام واسه جی؟وام و قرض و قوله هم مال ما فقیر بیچاره هاست !! که البته همون رو هم با هزار تا ضامن و سفته و.. به ما نمیدن!
  تمام ادعاهایی رو هم که از طرف من و در مورد من مطرح کردی , فقط در مورد خودتون صادقه .
  فعلا هم اونی که به 70 میلیون ایرانی تحمیل شده , احمدی نژاده نه آقای مهندس موسوی !
  آقای احمدی نژاد اگه میتونست کاری بکنه توی همین 4 سال گذشته میکرد! در ضمن یادتون باشه ایشون دیگه هیچ فرصتی برای هیچ خرابکاری دیگه ای ندارن ! واسه اینکه نه تنها ما, که هیچ کشوری ایشون رو به عنوان رئیس جمهور ایران قبول نداره و بعدش هم اصل مطلب اینه که هنوز که اتفاقی نیفتاده!!
  وقتی انتخابات ابطال شد و با حضور ناظرین بین الملل انتخابات عادلانه و برحقی برقرار شد , اونوقت دوباره بشین و سنگ این آقا رو به سینه بزن !
  ما از آقای مهندس موسوی نخواستیم که ایران رو بهشت کنه (البته با این مدیریت عالی احمدی نژاد در 4 سال اخیر , این دیگه کار حضرت فیله!) بلکه خواستیم اعتبار از دست رفتمون رو توی دنیا دوباره بدست بیاریم.
  باز هم خدا به راه راست هدایتتون کنه!

 118. سرنوشت آدولف برای میر حسین

  این روزها آقاى موسوى عصبى و پریشان احوال به نظر مى‏رسند! ژنرال لیبرال‏هاى مقبور، امروز افسرده و سرافکنده حالى بهتر از پیشواى رایش سوم در روزهاى سقوط آلمان ندارد!
  البته سرنوشت تمامى افراد خودمحور و قانون‏گریز در طول تاریخ تقریبا به یک نقطه ختم مى‏شود اما نمى‏دانم چرا چشم‏هاى سبز و بى‏فروغ این روزهاى میرحسین انسان را به یاد چشمهاى سبز و بى‏فروغ هیتلر در براون هاوس( ساختمان صدر اعظمی آلمان) مى‏اندازد! با این تفاوت که سیکل عمر طغیان میرحسین ناقص‏تر و کوتاه‏تر از دیکتاتور آلمان بود. حتما میرحسین این روزها در انزواى خود به شکلى سرگیجه‏وار خاطرات عمر سیاسى اش را مرور مى‏کند او روزهایى را به یاد مى‏آورد که به عنوان یک انقلابى آرمان‏گرا وظیفه نخست‏وزیرى یک کشور مقاوم در دوران سخت جنگ را به عهده داشت و شاید تا چند ماه پیش همه کسانى که او را مى‏شناختند یا سابقه‏اش را شنیده بودند به اعتبار همان دوران از اعلام کاندیداتوریش ذوق زده شدند.
  احتمالاًمیر حسین در این سرگیجه تاریخى که استحاله نقش به سزایی در آن دارد او به خاطر نمى‏آورد که سقوط و انحطاطش از کجاى تاریخ سایه‏وار زندگیش آغاز شده؟ شاید سندرمى مخفى بوده که با همان استعفاى معروف سال 68 شروع و پس از 20 سال دوران کَمون با سرعتى باور نکردنى جهش یافته است! جهشى که شروع آن به تبلیغات غیرقانونى وى براى انتخابات ریاست جمهوری دهم برمى‏گردد جایى که تقریبا همه از دشمن تا دوست فهمیدند میرحسین 88 میرحسین 68 نیست. واین عدم تجانس تا آن‏جا پیش رفت که به سرعت باعث جدایى راه خیل عظیمى از طرفداران موسوى 68 از موسوى 88 شد.
  البته این شکاف عظیم حکایت از حضور عده‏اى تندرو داشت که به رغم هشدارهاى مکرر دلسوزان نظام و البته دوستداران میرحسین به سرعت تبدیل به نظریه‏پردازان اصلى ستاد میرحسین شدند.و با تجویز نظریه‏هاى سوخته وزیر تبلیغات آلمان نازى( ژوزف گوبلز) میرحسین را به همان راهى هدایت کردند که آدولف هیتلر رفت. تا شاید همانند حزب نازى با اجراى پروژه فریب در مورد طبقه متوسط، بتوانند کارى کنند. که ملت ایران نیزهمچون توده‏هاى مسخ شده آلمان نازی در برابر دروغ‏هاى پیشوا فریاد هایل سر دهند!
  جالب آنکه نسخه اصلى پروژه دروغ نتوانست بیش از 13 سال آلمانى‏ها را فریب دهد و نسخه تقلبى آن نیز کمتر از چند ماه ارزش خود را در ایران از دست داده و بلااستفاده شد! پروژه‏اى که میرحسین 1388 را مجبور کرد تا مانند آدولف هیتلر 1933 راهپیمایى‏هاى توده‏اى خشونت‏بار به راه بیاندازد تاشاید با تعلیم نافرمانى و خشونت لباس قهوه ای ها ی ( اس .آ) به سبز پوش های ستادش همانند هیتلر بتواند رییس‏جمهور و مجلس آلمان را تسلیم به صدراعظمى اجبارى خود کند! غافل از اینکه نه ایران امروز آلمان 1933 است و نه مجلس شوراى اسلامى و شورای نگهبان، شباهتی به رایشتاگ ( مجلس آلمان) دارند و نه بلاتشبیه جایی برای مقایسه فون هیندنبورگ ( مقام عالی آلمان) با مقام معظم رهبرى هست!
  اما اگردر این میان تنهایک نقطه قابل تطابق بتوان یافت همان شباهت سرنوشت پیشواى نازى ها با رهبر موج سبز است چرا که روند اتفاقات و رویدادهاى اخیر موید این است که میرحسین به زودى در جایگاهى همچون او قرار مى‏گیرد البته شاید او به همراه همسرش (که ‏شباهتی به اوا براون همسر شب آخر هیتلر ندارد) دست به خودکشى نزند اما بى‏تردید باید در انتظار محاکمه در پیشگاه ملت شریف ایران به سر برد، تا پاسخگوی زیر پا گذاشتن قانون اساسى،و دروغ‏گویى مداوم خویش را باشد و بگوید با کدام برهان مشروعیت نظام جمهورى اسلامى را زیر سوال برد؟ تا اعتراف کند با کدامین وعده و از سوى چه کسانى راضى به برهم زدن امنیت عمومى شد؟ چگونه به خود اجازه داد با صدور بیانیه‏هاى تحریک‏آمیز بستری برای هرج و مرج و تخریب اموار عمومى را فراهم آورد؟ بگویدچگونه توانست ذهن میلیونها نفرایرانی رادر موردسلامت انتخابات دچار تردید کند؟
  توضیح دهد که آیا وسوسه 4 سال ریاست جمهورى آنقدر شیرین بود که به خون‏ریزى‏هاى اخیر تن در دهد؟
  بله سرنوشتى همچون دیکتاتور قانون گریزآلمان نازی براى میرحسین هم قابل پیش‏بینى است تا این روزهای سخت را در محل اقامتش در محوطه ریاست جمهوری با افسردگی در انتظارپاسخ سخت ملت ایران به تغافل نابخشودنیش باشدو داستان او عبرت آموز شود براى کسانى که اتفاقات اخیر را گامی به پیش براى تقابل با نظام جمهورى اسلامى فرض کرده و خوابهای رنگی دیده بودند

 119. به نام خدا

  آقای فرشید خیلی حوصله داری که با اینها سرو کله می زنی بابا ولشون کن آخه تورو خدا نگاه قدرت استدلال طرفدارهاش هم مثل خودشه یک مشت حرف بی اساس می گذاره روی وب اسمش رو میگذاره بحث به قول کروبی ننه جون من هم بلده بگه مرغ یک پا داره کامنت ها ی قبلی رو نگاه کن هم پایین هم ولایتی رو پیشوا امضاء کردم ( پیشوا ) هم تو کامنت بعدی گفتم هردوتا خودم هستم که اگه نگفته بودم فکر می کرد داره جواب دو نفررو میده می گه حرف مفت زدن کاری نداره اون وقت حرفهای خودشو نگاه کن معلوم نیست رقم این دستمزد ها رو از کجا در میاره اصلا تو بگو اصل ماجرا رو از کجا آورده چه برسه به دستمزدش ؟ بعد هم اسمش رو میگذاره استدلال از اون ور مثل کاندید محترمش همین جوری کشکی میگه رای احمدی نژاد ضرب در100 شده رای موسوی تقسیم بر 10 آخه با کدوم سند و مدرک تهمت می زنی ؟ منتظر ابطال صندوقهای رای و رای گیریی مجدد با حضور ناظرین جهانیه بابا همه چی تموم شد از خواب بیدار شو خانوم جون باید منتظر محاکمه علنی سید جون باشی و براش پای چوبه دار گریه کنی

 120. “فهیمه “[…] تو با اون دوربریات اراذل و اباش هستین،ارازل و اباش اون آشغالهای هستن که دست هرکس اسلحه میدن تابیقتن توجون مردم وبه هرکس که دلشون خواست تیراندازی کنن.تو که میگی طرفدارای موسوی ارازل واوباشن حتماً چشمات کوره ونمیبینه که چه کسایی مردم رو به رگباربستن.آشغال عوضی اگر حضوری میدیدمت و این حرف رو میزدی حالیت میکردم دنیا چه خبره اگرجرات داری یک کاری بکن تاازنزدیک ببینمت،حرومزاده، هنوز کفن نداو بقیه خشک نشده که داری اینجور کرکری میخونی اونوقت مرشدات باکمال وقاحت وپرروی میان میگن مرگ ندا آقا سلطان مشکوک!!!!!!!!!!!!!!تف به روی هر چی آدم نمای پررووبیشرفه.توانقدرشعور نداری که 14میلیون نفر رو ارازل واباش میخونی(اگربخواهیم به آراء گفته شده خوش بین باشیم).

 121. پیشوای خائن
  مطالب زیر رو به دقت بخون و روتو کم کن ( کم کردن شرتون با ماست که اون رو هم به زودی انجام میدیم )
  اصولا افرادی که از نظر روانی مشکلات شدیدی دارن,ازمکانیسم های دفاعی زیاد استفاده میکنن.
  استفاده ازمکانیسم های دفاعی در افراد عادی بسیار کم است و باعث میشه که فرد بهتر بتونه قدرت انطباق لازم رو با شرایط پر استرس پیدا کنه.
  اما در مواردی که فرد از بیماری شدید روانی رنج میبره ( مثل احمدی نژاد و دارو دسته اش )استفاده از مکانیسم های دفاعی برای کاهش استرس ها و تنش ها بسیار شدید است .
  یک نمونه بارزش شما پیشوا هستید!
  من به تو گفتم منو یاد هیتلر میندازی , و این حرف پر از حقیقت من , به دلیل اونکه خیلی برات گرون تموم شد , باعث شد از مکانیسم دفاعی فرافکنی استفاده کنی , و آقای مهندس موسوی رو هیتلر خطاب کنی و کتاب تاریخ تحریف شده ای رو در بالا بنویسی که فقط امثال خودت هم میتونن باور کنن . ما شستشوی مغزی نشدیم که باور کنیم .(و البته یک هذیان بزرگ منشی هم داری که خودت رو اول در حد آقای مهندس موسوی دیدی و بعد فرافکنی کردی )
  اما مکانیسم دفاعی فرافکنی یعنی اینکه فرد تمام اون صفات یا حلات درونی , امیال , افکار و خواسته ها یی رو که دارد, ولی از داشتن اونها احساس ناراحتی میکنه رو به دیگران بچسبونه ,
  یک ضرب المثل بسیار معروف ایرانی هم در این زمینه داریم که میگه : کافر همه را به کیش خود پندارد !
  و باز هم به تو یادآور میشم که:
  من به تو گفتم منو یاد هیتلر میندازی ( البته با عرض پوزش از جناب هیتلر که توی خائن رو دارم به اون تشبیه میکنم ,واسه اینکه اون فقط آدم کش بود ولی خائن و …. نبود), و از اونجا که این حقیقت بسیار روشن , خیلی باعث ناراحتیت شد , لذا فرافکنی کردی و آقای مهندس میر حسین موسوی رو که نماد انسانیت و راستی و پرهیزکاری هستند رو به هیتلر تشبیه کردی و به اندازه یک کتاب تاریخ ( البته تحریف شده ) باز هم حرف بی اساس و مفت زدی !
  اگر هم میخوای چیزی رو به چیزی تشبیه کنی , لااقل قواعد تشبیه رو رعایت کن !
  به نظر میرسه که خیلی دلتو بابت نتیجه انتخابات خوش کردی , که البته حق هم داری و دلایلش رو هم قبلا برات نوشتم!
  بقیه حرفات رو هم میذارم به حساب … ات و فعلا جوابتو نمیدم, به دلیل همون ضرب المثل معروف ایرانی که میگه :
  جواب ابلهان خاموشیست !
  اصل مطلب اینه که طرف صحبت من متاسفانه منطق و استدلال بسیار ضعیفی داره و مهمتر اینکه انسانیت هم نداره , یعنی تا فردا هم بنویسم باز بیفایده است ….
  و باز هم خدا به راه راست هدایتت کنه.
  راستی من اشکامو گذاشتم پای قبری که احمدی نژاد واستون کنده , بریزم !

 122. به نام خدا

  باز هم رهگذر بازهم فحش باز هم تهمت باز هم افترا تمام قواعد جنگ روانی رو یک جا رعایت می کنه فکر کنم این یکی آخرین عضو حلقه ایکس باشه که هنوز دستگر نشده !!! ( کجا قایم شدی آدرس بده خدمت برسیم!!)

  اصلا برام تعجب آورنیست چون من به واسطه شغلم هرروز با آدمهای دگم زیادی مناظره می کنم!! که در ضمن باسواد( به قول خودشون روشنفکر) هستن و با پاسخهای مستند و علمی از باطلی که بهش اعتقاد دارن دفاع می کنن نه مثل شما بی اساس و صرفا با فحش و ناله و نفرین خاله زنکی
  راجع به استرس گفتی !! اتفاقا هیچ وقت مثل این روزها احساس غرور و خوش حالی نمی کردم چون افق بسیار روشنی رو جلوی روی ایران می بینم
  راجع به مکانیسم دفاعی من گفتی ( فرافکنی) !! باید بگم این اصلا مکانیسم دفاعی نبود این چکیده مطابقت چند سال پژوهش من راجع به تاریخ رایش سوم و تئوری نازهای ها بود که کاملا با نسخه های جعلی پیاده شده توسط موسوی مطابقت داره و البته اگه اتفاق خاصی نیافته انشالله نتیجش( محاکمه موسوی) هم قابل پیش بینی هست ( در ضمن این یادداشت امروز( چهارشنبه) توی برخی نشریات صبح روی دکه هاست ) فکر کنم اون قدر معتبر بود که چاپش کردن !!
  همیشه با دلیل و برهان به جنگ دلیل و برهان بیا نه با فحش و ناسزا
  دو توصیه هم می تونم بهت بکنم و اون اینه که راجع به گافهات که تو کامنتهای قبلی ازت بابتشون توضیح خواستم توضیح بدی ( مثل استخراج اون ضرب و تقسیم های مسخره در مورد رای ها و فرار به جلو نکنی )
  دوم اینکه دیگه کامنت نگذاری چون همش سوتی و بی سرو ته هست
  واقعا اگه رفقا بفهمن توی این بحثهای مسخره و بی سرو ته شرکت میکنم حیثیت حرفه ایم زیر سوال میره!!

 123. با سلام خدمت ملت شریف ایران
  من بابت همه حرفهای مفتی که تا حالا زدم معذرت میخوام و در تائید نظرات دوستانی که به آقای مهندس موسوی رای دادند میگم چه سندی بهتر و معتبرتر و بالاتر از خود ملت که اکثر قریب به اتفاق آنها به آقای موسوی رای دادند!

 124. پیشوا جان دستت درد نکنه!ولی خودمونیم ها بیشتر از این تند نرو.
  واسه اینکه حسابت رو تا 7 نسل بعدت پر و پیمون کردم و دیگه خودشیرینی بیشتر از این لزومی نداره , هم اینکه بابا جان پیش همه دنیا دستمون رو شده که چه دزدی تاریخی و بزرگی کردیم.
  حالا هم تا بیشتر از این گندش درنیومده کوتاه بیا و خفه خون بگیر!
  وگرنه مجبور میشم قبل از همه تورو چال کنم ها!
  (شما ملت عزیز به بزرگی خودتون اونو ببخشید)

 125. با سلام به ملت عزیزم
  همه میگن با تقلب توی انتخابات دهم اول شدم ,اگه فردا رفتم چین و توی مسابقه زشت ترین های اون کشور اول شدم ,باز هم میخواین بگین تقلب شده؟

 126. میرحسین موسوی = مذخرفترین و ترسو ترین مرد ایرانی
  زهرا رهنورد = مذخرفترین و احمق ترین زن ایرانی

 127. واقعاً حالم از ایرانی بودن خودم به هم میخوره که امثال میرحسین موسوی به خودشون میگن ایرانی. افراد کثیف و احمقی که خودشونو عالم میدونن و با حرفهای چرندو مذخرفشون می خواستن مردم مارو فریب بدن. واقعاً خدارو شکر می کنم که مملکتمون دست او و طرفداران احمق و کثیفش نیفتاد. حقشون همینه که خدا زد تو سرشون و ضایشون کرد که حالا دارن واسه آبروی از دست رفتشون دست و پا میزنن. خدا خیلی مردم و مملکتمونو دوست داشت که دست این احمق های به ظاهر دانا ننداخت. من خیلی خوشحالم که روی لجنشون خیلی زود واسه مردممون رو شد. حالا مردممون واسه میرحسین موسوی و طرفداران کثیفش تره هم خورد نمی کنن. اینه حق افراد ظالم منافق.

 128. ای کاش یک اشاره هم میکردید که این بانوی روشنفکر مسلمان اوایل انقلاب چطور بر حجاب اجباری و رنگ پاشیدن بر زنان بی حجاب اصرار می کرد
  کاش یادتان می آمد که این ریاست دانشگاه و این افتخارات مزد کدامین خوش خدمتی است

 129. این خانم همان کسی است سخنان حضرت علی را در نهج البلاقه مورد انتقاد قرار داده در صورتی ادعای مسلمانی میکند و همسر یک سید است
  از نظر من این خانم گرگی است در لباس میش
  این مطلب را چاپ کنید یا نه فرقی نمیکنه